Wielka przygoda młodych piłkarzy Górnika. Grali z Juventusem i FC Porto

Piłkarze Górnika Zabrze z rocznika 2011 od dawna czekali na wyjazd do Niemiec. Turniej w Saarlouis był okazją do zmierzenia się z wielkimi europejskimi akademiami. Jak na tle gigantów wypadła zabrzańska młodzież?

Fot. akademiagornika.pl
Gornik zabrze turniej mlodziez

Talents Masters to międzynarodowe turnieje dla dzieci i młodzieży z całej Europy. Tego typu zawody najmłodszym dają okazję, aby sprawdzić się na tle rówieśników z innych zakątków Starego Kontynentu. W tym roku taką możliwość dostali młodzi piłkarze Górnika Zabrze.

Do niemieckiego Saarlouis wybrała się drużyna z rocznika 2011, której trenerami są Tomasz Macha i Jerzy Urban. Dla wszystkich było to wielkie przeżycie, bo na co dzień nie ma okazji, aby mierzyć się z takimi zespołami, jak Juventus czy FC Porto.

To właśnie remis 1:1 z Juventusem na długo zostanie w pamięci młodych graczy Górnika. Siłę klubu z Turynu podkreśla fakt, że "Stara Dama" ostatecznie ukończyła turniej na drugim miejscu.

Zabrzanie ostatecznie w ćwierćfinale spotkali się ze Standardem Liege. Belgowie wygrali 2:1, a Górnikowi został na pocieszenie mecz o piąte miejsce. Udało się go wygrać i to nie z byle kim, bo z Olympique Marsylia. Francuzi zostali pokonani 3:1.

W takich turniejach jednak nie chodzi o wyniki. Najważniejsza jest rywalizacja z drużynami z innych części Europy. Doświadczenie zebrane w Saarlouis powinno zaprocentować w przyszłości.