Wielka przygoda młodych piłkarzy Górnika. Grali z Juventusem i FC Porto

Piłkarze Górnika Zabrze z rocznika 2011 od dawna czekali na wyjazd do Niemiec. Turniej w Saarlouis był okazją do zmierzenia się z wielkimi europejskimi akademiami. Jak na tle gigantów wypadła zabrzańska młodzież?

Fot. akademiagornika.pl
Gornik zabrze turniej mlodziez

Talents Masters to międzynarodowe turnieje dla dzieci i młodzieży z całej Europy. Tego typu zawody najmłodszym dają okazję, aby sprawdzić się na tle rówieśników z innych zakątków Starego Kontynentu. W tym roku taką możliwość dostali młodzi piłkarze Górnika Zabrze.

Do niemieckiego Saarlouis wybrała się drużyna z rocznika 2011, której trenerami są Tomasz Macha i Jerzy Urban. Dla wszystkich było to wielkie przeżycie, bo na co dzień nie ma okazji, aby mierzyć się z takimi zespołami, jak Juventus czy FC Porto.

To właśnie remis 1:1 z Juventusem na długo zostanie w pamięci młodych graczy Górnika. Siłę klubu z Turynu podkreśla fakt, że "Stara Dama" ostatecznie ukończyła turniej na drugim miejscu.

Zabrzanie ostatecznie w ćwierćfinale spotkali się ze Standardem Liege. Belgowie wygrali 2:1, a Górnikowi został na pocieszenie mecz o piąte miejsce. Udało się go wygrać i to nie z byle kim, bo z Olympique Marsylia. Francuzi zostali pokonani 3:1.

W takich turniejach jednak nie chodzi o wyniki. Najważniejsza jest rywalizacja z drużynami z innych części Europy. Doświadczenie zebrane w Saarlouis powinno zaprocentować w przyszłości.

czytaj więcej:

Lentner roman gornik zabrze

Złe wieści z Berlina. Legenda Górnika Zabrze ciężko choruje

Gaul bartosz konferencja

Zabrzańskie demony wróciły. Trener Górnika aż się zagotował

Gomola jan gornik zabrze

Jan Gomola. Legendarny bramkarz Górnika Zabrze

1200px Ernest Pohl Stadium Zabrze 2

Reprezentacja Polski zagra w Zabrzu. Bilety kosztują grosze

FOTO13

Górnik Zabrze wciąż niepokonany w Turcji

Podolski

Lukas Podolski odejdzie z Górnika Zabrze?

Transparent na stadionie Legii

"W Zabrzu śmierdzi i bieda". Chamskie zachowanie fanów Legii