Wesprzyj zabrzański zabytek i oddaj głos na Muzeum Górnictwa Węglowego. Obiekt stara się o "Sybillę"

Jedna z atrakcji naszego miasta dostała się do prestiżowego konkursu. W oczekiwaniu na wyniki można wziąć udział w plebiscycie publiczności i przyznać punkt obiektowi.

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu
Muzuem gornictwa weglowego zabrze

"Sybilla" dla Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Pracownicy placówki mają nowy powód do dumy. Ich instytucja znalazła się w gronie starających się o wyjątkowe wyróżnienie. "Sybilla" trafia do uhonorowanych polskich muzeów. W tym roku ma szansę zawalczyć o nią także miejsce z Zabrza.

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zaprezentować laureatów konkursu na najlepsze projekty muzealne – przekazał przedstawiciel Narodowego Instytutu Muzeów. – W tym roku jury wyłoniło aż osiemnaście fascynujących wystaw, inwestycji, projektów badawczych, konserwatorskich i edukacyjnych z całego kraju – dodają organizatorzy.

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zgłosiło się z projektem w kategorii Inwestycje. To "Rewitalizacja i udostępnienie poprzemysłowego Dziedzictwa Górnego Śląska". Instytucja powalczy z Państwowym Muzeum na Majdanku oraz Zamkiem Królewskim na Wawelu. Oprócz nich do konkursu zakwalifikowało się także 15 innych projektów. Uroczysta gala laureatów odbędzie się 22 maja. Do udziału w akcji są zaproszeni także sami goście. Mogą oni przekazać swój głos na ulubiony muzealny projekt 2023 roku. Powstała w tym celu specjalna ankieta.

- Obok decyzji Jury, przyznawana jest też Nagroda publiczności – i tu decydujesz Ty! Głosowanie trwa do 20 maja br. Z góry dziękujemy za każdy oddany głos! - zachęcają zabrzańscy muzealnicy.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Muzeum Górnictwa Węglowego wyróżnione w konkursie „Zabytek zadbany”

Autor: Michał Wroński

26/06/2023

Grzegorz chudy wystawa zabrze

Może Cię zainteresować:

Twórczość Grzegorza Chudego zawita do Zabrza. Wernisaż wystawy już w przyszłym tygodniu

Autor: Urszula Gołkowska

08/05/2024