Twórczość Grzegorza Chudego zawita do Zabrza. Wernisaż wystawy już w przyszłym tygodniu

Jeden z popularniejszych współczesnych artystów inspirujących się Górnym Śląskiem zaprasza do Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury. To właśnie tam zawisną jego słynne akwarele. Będzie można je podziwiać do końca czerwca.

UM Zabrze
Grzegorz chudy wystawa zabrze

Wystawa "Tam i nazod" w Zabrzu

Z pewnością wiele osób żywi sentyment do charakterystycznych śląskich akwareli. Grzegorz Chudy zdążył pozyskać sobie serce niejednego mieszkańca regionu. Już niebawem, w przyszłym tygodniu prace artysty zostaną oficjalnie udostępnione gościom w Zabrzu. Pojawią się one w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. 3 Maja 91a).

Prawdą jest, że najbliższą mi krainą jest Śląsk. Uwielbiam odkrywać i opowiadać obrazami na nowo jego historię. Uwielbiam ją przekształcać. Uwielbiam uwypuklać wydarzenia zapisane w cegłach starych familoków. Uwielbiam wędrówki po moim – magicznym i trochę nieoczywistym Śląsku, ale lubię też od niego… odpocząć – stwierdza artysta.

,,Akwarele w Srebrnym Mieście". Wystawa Grzegorza Chudego w Tarnowskich Górach. Pejzaże, beboki i... Marcin Wyrostek

Wernisaż ekspozycji odbędzie się 15 maja (środa) o godzinie 17:30. Na obejrzenie prac mamy czas do 30 czerwca. Wstęp na wystawę jest wolny. Prezentowany zbiór dzieł nazwano "Tam i nazod". Przychodzące na myśl skojarzenie z "Hobbitem" nie jest takie dziwne. Jak wstępnie zdradza sam artysta, chce zabrać nas w podróż między innymi do Śródziemia. Zobaczymy także krajobraz Stambułu, Kordoby, Lizbony oraz Rzymu. Grzegorz Chudy zaprasza jednocześnie do przyjrzenia się także samemu Śląskowi.

- Raz na jakiś czas przychodzi chwila, w której trzeba ruszyć TAM – poczuć nowe zapachy, spróbować nowych smaków, usłyszeć nowe historie, uchwycić inne światło, dotknąć innej architektury. Podróż TAM wnosi nowe doświadczenia, nowe spojrzenia, zapełnia walizkę z nowymi malarskimi możliwościami i pozwala stworzyć zupełnie nowe obrazy. Dzięki temu cudownie wraca się NAZOD, by po krótkim odpoczynku od Śląska wrócić do opowieści o nim z nową energią - tłumaczy artysta.
Strefa carnall zabrze

Może Cię zainteresować:

Kopalnia Guido, Sztolnia Królowa Luiza i Szyb Maciej zapraszają na Industriadę 2024

Autor: Urszula Gołkowska

01/05/2024

Zabrze ogrod botaniczny

Może Cię zainteresować:

Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu już otwarty. Dziś pierwsza impreza wśród zieleni!

Autor: Urszula Gołkowska

04/05/2024