Warta niemal 46 milionów złotych umowa została podpisana. Wykonawca ma 12 miesięcy na budowę ostatniej trybuny Areny Zabrze

Umowa na budowę czwartej, ostatniej trybuny Areny Zabrze została podpisana. Wykonawcą inwestycji jest Mostostal Zabrze GPBP SA, firma, która uczestniczyła w pierwszym etapie przybudowy stadionu przy ulicy Roosevelta.

Fot. FB/ Arena Zabrze
Stadion im Ernesta Pohla w Zabrzu

Przypomnijmy, że przetarg na budowę czwartej (zachodniej) trybuny Areny Zabrze pod nazwą „Dokończenie budowy Stadionu im. E. Pohla w Zabrzu” ogłoszono na początku marca, zaś spółka Stadion w Zabrzu przeznaczyła na tę inwestycję 55,3 mln złotych. Jak się okazało, realizacją inwestycji zainteresowane były cztery firmy: Budimex SA z Warszawy (zaoferował niespełna 48 mln zł), Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego (ok. 57 mln zł), konsorcjum firm NDI SA (ok. 50,3 mln zł) oraz Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego (ok. 46 mln zł).

5 maja wybrano ofertę Mostostalu, ale umowa nie została jeszcze zawarta, ponieważ wpłynęło odwołanie. Ostatecznie jednak Krajowa Izba Odwoławcza podtrzymała wybór dokonany przez Arenę Zabrze i czwartą trybunę Stadionu im. Ernesta Pohla wybuduje Mostostal Zabrze. Umowę oficjalnie podpisano w poniedziałek, 19 czerwca, w Sali Historycznej zabrzańskiego magistratu. Inwestycja warta jest 45.979.983,00 zł i ma zostać zrealizowana w dwanaście miesięcy od podpisania umowy.

Mostostal Zabrze to sprawdzony i doświadczony wykonawca, który w przeszłości uczestniczył w realizacji I etapu przebudowy stadionu. Firma odpowiadała za wykonanie robót budowlanych na poziomie ,,0” oraz instalacyjnych i elektrycznych na poziomach ,,0” i ,,-1” garażu podziemnego. Obecnie Mostostal Zabrze GPBP kończy budowę Ośrodka Rehabilitacji w Trybunie Południowej – podkreślają w Arenie Zabrze.

Mostostal wybuduje zachodnią trybunę Areny Zabrze

Może Cię zainteresować:

Jest firma, która wybuduje czwartą trybunę Areny Zabrze. Umowa zostanie podpisana w przyszłym tygodniu. „To godny zaufania wykonawca”

Autor: Grzegorz Lisiecki

02/06/2023

Trybuna zachodnia Areny Zabrze jpg

Może Cię zainteresować:

Trwa rozbiórka starej trybuny Areny Zabrze. Można już kupić zdemontowane krzesełka. Poznaliśmy ich ceny, jest dwanaście wariantów

Autor: Grzegorz Lisiecki

03/04/2023