Jest firma, która wybuduje czwartą trybunę Areny Zabrze. Umowa zostanie podpisana w przyszłym tygodniu. „To godny zaufania wykonawca”

Trybunę Zachodnią wybuduje Mostostal Zabrze GPBP. Krajowa Izba Odwoławcza podtrzymała wybór dokonany przez Arenę Zabrze – poinformowała spółka Stadio w Zabrzu. Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana w przyszłym tygodniu.

Fot. FB/ Arena Zabrze
Mostostal wybuduje zachodnią trybunę Areny Zabrze

Przypomnijmy, że przetarg na budowę czwartej (zachodniej) trybuny Areny Zabrze ogłoszono na początku marca, zaś spółka przeznaczyła na tę inwestycję 55,3 mln złotych. Jak się okazało, realizacją inwestycji zainteresowane były cztery firmy: Budimex SA z Warszawy (zaoferował niespełna 48 mln zł), Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego (ok. 57 mln zł), konsorcjum firm NDI SA (ok. 50,3 mln zł) oraz Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego (ok. 46 mln zł).

5 maja wybrano ofertę Mostostalu, ale umowa nie została wówczas zawarta, ponieważ wpłynęło odwołanie. – Wybór wykonawcy w postępowaniu przetargowym pod nazwą: ,,Dokończenie budowy Stadionu im. E. Pohla w Zabrzu” dotyczącym budowy Czwartej Trybuny Areny Zabrze nie jest jeszcze prawomocny, ponieważ jedna z firm skorzystała z prawa do wniesienia odwołania – poinformowała na początku maja spółka Stadion w Zabrzu. Jak jednocześnie podkreślano, odwołanie nie będzie miało wpływu na harmonogram prac, wcześniej przewidziano bowiem tego typu „procedurę weryfikacyjną”. – Termin wykonania robót pozostaje bez zmian i wynosi 12 miesięcy – wyjaśnia spółka.

Teraz Krajowa Izba Odwoławcza podtrzymała wybór dokonany przez Arenę Zabrze i czwartą trybunę wybuduje Mostostal Zabrze. – To godny zaufania wykonawca, który w Zabrzu wybudował m.in.: salę gimnastyczną Zespołu Szkół Sportowych im. Janusza Kusocińskiego, Geopark w Grzybowicach czy halę tenisową i targowisko ZARI. Mostostal uczestniczył też w budowie Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji oraz rewitalizacji Sztolni Królowa Luiza – przypominają w Arenie Zabrze.

Nowa trybuna ma powstać w miejsce najstarszej, zachodniej, która została już rozebrana. Prace prowadziła firma AKPE Group z Katowic. Arena Zabrze docelowo będzie miała 31 871 miejsc.

Arena Zabrze

Może Cię zainteresować:

Teren budowy został oficjalnie przekazany wykonawcy. Rozpoczyna się wyburzanie zachodniej trybuny Areny Zabrze

Autor: Grzegorz Lisiecki

22/03/2023

Trybuna zachodnia Areny Zabrze jpg

Może Cię zainteresować:

Trwa rozbiórka starej trybuny Areny Zabrze. Można już kupić zdemontowane krzesełka. Poznaliśmy ich ceny, jest dwanaście wariantów

Autor: Grzegorz Lisiecki

03/04/2023