Trwa rozbiórka starej trybuny Areny Zabrze. Można już kupić zdemontowane krzesełka. Poznaliśmy ich ceny, jest dwanaście wariantów

Trwa rozbiórka Trybuny Zachodniej Areny Zabrze. Zakończył się już demontaż krzesełek. Jak poinformowała spółka Stadion w Zabrzu, do 22 kwietnia trwają zapisy dla tych, którzy chcą mieć nietypową pamiątkę.

Przypomnijmy, że jeszcze przed rozbiórką starej trybuny stadionu przy ul. Roosevelta ogłoszono, że zdemontowane krzesełka będą mogli kupić kibice, mieszkańcy czy instytucje. Na pamiątkę. a Trybunie Zachodniej zakończył się demontaż krzesełek. – Można już kupić historyczne krzesełka z Trybuny Zachodniej! Przygotowaliśmy aż 12 wariantów – informuje Arena Zabrze.

Zgłoszenia osób chętnych do zakupu przyjmujemy pod adresem: krzeselka@arena-zabrze.pl. Na przesyłanie zgłoszeń macie czas do 22 kwietnia, a ponieważ liczba krzesełek jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń – wyjaśniają w spółce. W tytule wiadomości trzeba wpisać „wariant nr” (krzesełka), w treści imię i nazwisko. – W odpowiedzi otrzymacie specjalny numer rachunku bankowego, na który należy dokonać wpłaty za zamówione krzesełka – dodają.

Ci, którzy zakupią krzesełka będą mogli je odebrać 29 kwietnia lub 10 maja. Co istotne, część krzesełek trafi do zabrzańskich klubów sportowych, szkół i instytucji. Ceny krzesełek? Od 25 do 250 złotych.

Przypomnijmy, że trwa rozbiórka trybuny. 21 marca spółka Stadion w Zabrzu przekazała teren budowy katowickiej firmie AKPE Group, która w przetargu zaoferowała 536 280 zł. Harmonogram prac obejmuje między innymi demontaż obudowy z blachy, usunięcie powierzchni asfaltowej przy trybunie, przełożenie tablicy świetlnej, rozbiórkę budynku administracyjnego, rozbiórkę trybuny zachodniej, a także odwóz gruzu i złomu, utylizacja odpadów. W ciągu dwóch miesięcy teren ma być gotowy do rozpoczęcia budowy nowej trybuny.

Arena Zabrze docelowo będzie miała 31 871 miejsc. W pierwszym etapie prac, które rozpoczęły się w 2011 roku, powstały trzy trybuny dla 24 563 widzów – z taką pojemnością stadion został dopuszczony do użytkowania w lutym 2016 roku. Budowa ostatniej, czwartej trybuny będzie kosztować 103 mln złotych. Inwestycja ma zakończyć się w 2025 roku.

Arena Zabrze

Może Cię zainteresować:

Budowa ostatniej, czwartej trybuny Areny Zabrze będzie kosztować 103 miliony złotych. Jest już przetarg, który wyłoni wykonawcę

Autor: Redakcja

03/03/2023

Arena Zabrze

Może Cię zainteresować:

Teren budowy został oficjalnie przekazany wykonawcy. Rozpoczyna się wyburzanie zachodniej trybuny Areny Zabrze

Autor: Grzegorz Lisiecki

22/03/2023