W Zabrzu zatrzymany został kolejny kierowca będący pod wpływem narkotyków. Miał też zakaz prowadzenia pojazdów...

Kolejny kierowca w Zabrzu prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna kierował będąc pod wpływem marihuany. Co więcej, miał też zakaz prowadzenia pojazdów.

Fot. Policja Zabrze
Samochód zatrzymany do kontroli

Do zatrzymania doszlo w czwartek, tuż po północy, na ulicy Goethego. Policjanci z drogówki skontrolowali kierowcę, który – jak się okazało – prowadził pod wpływem narkotyków. Badanie stanu trzeźwości nie wykazało, by mężczyzna wsiadł do auta po spożyciu alkoholu, ale jego dziwne zachowanie skłoniło policjantów do przeprowadzenia kolejnego badania – narkotesterem.

Wynik testu okazał się pozytywny i wskazał, że mężczyzna wcześniej musiał zażywać marihuanę – wyjaśniają zabrzańscy policjanci. Po sprawdzeniu mężczyzny w bazie danych okazało się, że 45-latek ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz odpowiadać będzie za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego oraz za złamanie zakazu sądowego, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wydział Ruchu Drogowego Zabrze

Może Cię zainteresować:

23-letni kierowca z Zabrza prowadził pod wpływem narkotyków. Miał też je przy sobie. I w mieszkaniu...

Autor: Redakcja

06/02/2023

Kryminalni znaleźli i zabezpieczyli ponad pół kilograma środków odurzających

Może Cię zainteresować:

Handlował narkotykami w swoim mieszkaniu. Policjanci znaleźli u niego ponad pół kilograma środków odurzających. 47-latek usłyszał już zarzuty

Autor: Redakcja

08/02/2023