W Rokitnicy powstaje centrum przesiadkowe. Co się dzieje na placu budowy? „Prowadzone są już prace wewnątrz obiektu”

W Zabrzu trwa budowa dwóch centrów przesiadkowych. Jedno z nich powstaje w Rokitnicy. Co dzieje się na placu budowy przy ulicy Ofiar Katynia?

Przypomnijmy, że miasto otrzymało na budowę centrów przesiadkowych przy ul. Goethego i Ofiar Katynia unijne dofinansowanie w wysokości ok. 96 mln zł. Całkowita wartość projektu to nieco ponad 119,5 mln zł. Resztę pieniędzy udało się zgromadzić dzięki wykorzystaniu funduszy z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

W Rokitnicy powstają otwarte perony, parking zewnętrzny, a także obiekt o powierzchni 276 metrów kwadratowych, w którym znajdzie się poczekalnia i działać będą punkty usługowe. Podobnie jak przy Goethego, także tutaj będzie możliwość ładowania pojazdów elektrycznych.

Co się dzieje na placu budowy?

– Zakończyły się już roboty związane ze wnoszeniem konstrukcji obiektu obsługi pasażerskiej. Prowadzone są już prace wewnątrz obiektu związane z wydzieleniem pomieszczeń oraz instalacjami – informuje zabrzański magistrat.

Prace budowlane objęły także przebudowę sieci na terenie nowego centrum przesiadkowego (kanalizacja deszczowa, instalacja sanitarna, wodociąg, magistrala wodociągowa oraz przekładka sieci gazowych). Równolegle prowadzone są roboty w zakresie drogowym – dodają w Urzędzie Miasta.

Przypomnijmy, że za budowę zabrzańskich centrów przesiadkowych odpowiada konsorcjum firm NDI i NDI Sopot.

Centrum przesiadkowe Zabrze, ul. Goethego

Może Cię zainteresować:

Trwa budowa dwóch zabrzańskich centrów przesiadkowych – przy Goethego i Ofiar Katynia. Na jakim etapie są inwestycje? Zobaczcie zdjęcia

Autor: Redakcja

07/07/2023

Trwa budowa centrum przesiadkowego w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Trwa budowa centrum przesiadkowego przy ulicy Goethego. Konstrukcja jest coraz wyższa: czas na ostatnią kondygnację

Autor: Redakcja

27/04/2023