W mieście powstały kolejne miejsca postojowe, wkrótce będzie też nowe rondo. A co z rozbudową skrzyżowania w Mikulczycach?

W mieście realizowanych jest kilka ważnych, drogowych inwestycji. Wciąż trwają prace przy rozbudowie skrzyżowania ulic Tarnopolskiej, Chopina i Kościuszki i przy budowie ronda turbinowego w rejonie skrzyżowania ulicy Tarnopolskiej z Brygadzistów. Z kolei przy ulicy Staromiejskiej powstało kilkanaście miejsc parkingowych.

Pixabay
Roboty drogowe

We wtorek, 10 stycznia, Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu poinformował o rozpoczęciu odbioru inwestycji „Budowa miejsc postojowych przy ulicy Staromiejskiej”. Podczas prac wykonano tam utwardzoną nawierzchnię z kostki betonowej wraz z dojściem do starego cmentarza, powstało zabezpieczenie istniejącego muru ceglanego pomiędzy terenem starego cmentarza a pasem drogowym, a także wybudowano 15 miejsc postojowych.

Trwa inwestycja pod nazwą „Rozbudowa skrzyżowania ulic Tarnopolska, Chopina, Kościuszki”. – Obecnie poza robotami drogowymi, prowadzone są prace związane z budową, przebudową i zabezpieczeniem sieci uzbrojenia terenu. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, to na przełomie lutego i marca planowane jest wprowadzenie kolejnego etapu tymczasowej organizacji ruchu. Szczegółowe informacje na temat kolejnego etapu podamy w późniejszym terminie – informuje Miejski Zarząd Dróg.

Przypomnijmy, że wartość tej inwestycji to ok. 11 milionów złotych. Prace prowadzi katowicka firma Drogopol, a termin zakończenia drugiego etapu wyznaczono na połowę marca 2023 roku. Podczas prac przebudowane zostaną zatoki autobusowe, chodniki, powstaną ponadto miejsca postojowe, tramwajowy peron i sygnalizacja świetlna. W planach jest ponadto budowa kanału technologicznego, kanalizacji deszczowej, przebudowę kolektora kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej i gazowej oraz sieci elektroenergetycznej.

Z kolei w rejonie skrzyżowania ulicy Tarnopolskiej z Brygadzistów trwa budowa ronda turbinowego. Miejski Zarząd Dróg: – Obecnie prowadzone są prace związane z budową nawierzchni drogowych w tym ciągów pieszo-rowerowych. Jeśli pogoda na to pozwoli, zostanie położona warstwa wiążąca. Udostępnienie tarczy ronda do ruchu (bez sygnalizacji świetlnej), przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, planowane jest na przełomie stycznia i lutego.

Chopina Tarnopolska Kościuszki

Może Cię zainteresować:

Uwaga, zmiana tymczasowej organizacji ruchu w Mikulczycach. Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Tarnopolskiej, Kościuszki i Chopina

Autor: Redakcja

12/12/2022

Skrzyżowanie ulic Szkubacza i Mielżyńskiego

Może Cię zainteresować:

Skrzyżowanie ulic plutonowego Szkubacza i Mielżyńskiego zostanie przebudowane. Prace rozpoczną się w 2023 roku

Autor: Redakcja

08/12/2022

Zabrze, ulica Wolności, styczeń 2023

Może Cię zainteresować:

Torowisko na ulicy Wolności zostanie przebudowane. W siedem miesięcy. Podpisano umowę z wykonawcą

Autor: Grzegorz Lisiecki

09/01/2023