W mieście powstały kolejne miejsca postojowe, wkrótce będzie też nowe rondo. A co z rozbudową skrzyżowania w Mikulczycach?

W mieście realizowanych jest kilka ważnych, drogowych inwestycji. Wciąż trwają prace przy rozbudowie skrzyżowania ulic Tarnopolskiej, Chopina i Kościuszki i przy budowie ronda turbinowego w rejonie skrzyżowania ulicy Tarnopolskiej z Brygadzistów. Z kolei przy ulicy Staromiejskiej powstało kilkanaście miejsc parkingowych.

Pixabay
Roboty drogowe

We wtorek, 10 stycznia, Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu poinformował o rozpoczęciu odbioru inwestycji „Budowa miejsc postojowych przy ulicy Staromiejskiej”. Podczas prac wykonano tam utwardzoną nawierzchnię z kostki betonowej wraz z dojściem do starego cmentarza, powstało zabezpieczenie istniejącego muru ceglanego pomiędzy terenem starego cmentarza a pasem drogowym, a także wybudowano 15 miejsc postojowych.

Trwa inwestycja pod nazwą „Rozbudowa skrzyżowania ulic Tarnopolska, Chopina, Kościuszki”. – Obecnie poza robotami drogowymi, prowadzone są prace związane z budową, przebudową i zabezpieczeniem sieci uzbrojenia terenu. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, to na przełomie lutego i marca planowane jest wprowadzenie kolejnego etapu tymczasowej organizacji ruchu. Szczegółowe informacje na temat kolejnego etapu podamy w późniejszym terminie – informuje Miejski Zarząd Dróg.

Przypomnijmy, że wartość tej inwestycji to ok. 11 milionów złotych. Prace prowadzi katowicka firma Drogopol, a termin zakończenia drugiego etapu wyznaczono na połowę marca 2023 roku. Podczas prac przebudowane zostaną zatoki autobusowe, chodniki, powstaną ponadto miejsca postojowe, tramwajowy peron i sygnalizacja świetlna. W planach jest ponadto budowa kanału technologicznego, kanalizacji deszczowej, przebudowę kolektora kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej i gazowej oraz sieci elektroenergetycznej.

Z kolei w rejonie skrzyżowania ulicy Tarnopolskiej z Brygadzistów trwa budowa ronda turbinowego. Miejski Zarząd Dróg: – Obecnie prowadzone są prace związane z budową nawierzchni drogowych w tym ciągów pieszo-rowerowych. Jeśli pogoda na to pozwoli, zostanie położona warstwa wiążąca. Udostępnienie tarczy ronda do ruchu (bez sygnalizacji świetlnej), przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, planowane jest na przełomie stycznia i lutego.

Chopina Tarnopolska Kościuszki

Może Cię zainteresować:

Uwaga, zmiana tymczasowej organizacji ruchu w Mikulczycach. Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Tarnopolskiej, Kościuszki i Chopina

Autor: Redakcja

12/12/2022

Skrzyżowanie ulic Szkubacza i Mielżyńskiego

Może Cię zainteresować:

Skrzyżowanie ulic plutonowego Szkubacza i Mielżyńskiego zostanie przebudowane. Prace rozpoczną się w 2023 roku

Autor: Redakcja

08/12/2022

Zabrze, ulica Wolności, styczeń 2023

Może Cię zainteresować:

Torowisko na ulicy Wolności zostanie przebudowane. W siedem miesięcy. Podpisano umowę z wykonawcą

Autor: Grzegorz Lisiecki

09/01/2023

czytaj więcej:

Przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Roosevelta

Przebudowa wiaduktu na Roosevelta: wraca ruch pociągów

Trwa budowa centrum przesiadkowego w Zabrzu

Budowa centrum przesiadkowego. Na jakim etapie są prace?

Prace drogowe zdjęcie ilustracyjne

Obwodnica Zabrza blisko? „Przygotowujemy się do budowy”

Rondo aleja Korfantego

Prace przy przedłużeniu alei Korfantego. Co się dzieje?

Wizualizacja Mikulczycka południe

Nadchodzą zmiany na skrzyżowaniu Mikulczyckiej i Gdańskiej

Wiadukt na Korfantego

Przęsła, chodniki, jezdnia... Trwają prace na al. Korfantego

Chopina Tarnopolska Kościuszki

Uwaga, zmiana tymczasowej organizacji ruchu w Mikulczycach