Uwaga, zmiana tymczasowej organizacji ruchu w Mikulczycach. Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Tarnopolskiej, Kościuszki i Chopina

Uwaga, zmiana tymczasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic: Tarnopolskiej, Kościuszki i Chopina w Mikulczycach. – Zmiana polegać będzie na wprowadzeniu ruchu wahadłowego na tarczy skrzyżowania z zastosowaniem tymczasowej sygnalizacji świetlnej – informuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

Mapy Google
Chopina Tarnopolska Kościuszki

Na poniedziałek, 12 grudnia, zaplanowano wprowadzenie drugiego etapu tymczasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Tarnopolskiej, Kościuszki i Chopina. Przypomnijmy: umowę na rozbudowę skrzyżowania Urząd Miasta podpisał jeszcze w lipcu. Jej wartość to ok. 11 milionów złotych. Prace prowadzi katowicka firma Drogopol. Termin zakończenia drugiego etapu to połowa marca 2023 roku.

Przypomnijmy, że podczas rozbudowy skrzyżowania przebudowane zostaną zatoki autobusowe, chodniki, powstaną ponadto miejsca postojowe, tramwajowy peron i sygnalizacja świetlna. W planach jest budowa kanału technologicznego, kanalizacji deszczowej, przebudowę kolektora kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej i gazowej oraz sieci elektroenergetycznej.

PSP w Zabrzu po remoncie

Może Cię zainteresować:

Zabrzańska komenda Państwowej Straży Pożarnej została wyremontowana za ponad pół miliona złotych. Budynek ma ponad 100 lat

Autor: Redakcja

09/12/2022

Skrzyżowanie ulic Szkubacza i Mielżyńskiego

Może Cię zainteresować:

Skrzyżowanie ulic plutonowego Szkubacza i Mielżyńskiego zostanie przebudowane. Prace rozpoczną się w 2023 roku

Autor: Redakcja

08/12/2022