W Górniku znalazło się miejsce dla piłkarek. Czas na nową erę w KKS-ie

KKS Zabrze i Górnik Zabrze rozpoczynają współpracę, która ma przynieść korzyści dla obu stron. Najwięcej zyskają piłkarki, które będą mieć znacznie lepsze warunki do rozwoju.

Fot. Facebook/KKS Zabrze
Kks

KKS Zabrze 15 marca będzie oficjalnie obchodzić dwudziestą rocznicę istnienia. To klub, który od początku działalności skupia się na szkoleniu piłkarek. Robi to nieźle, o czym świadczy fakt, że dwukrotnie seniorki występowały na poziomie I ligi.

Obecnie tak dobrze nie ma. KKS już drugi sezon z rzędu występuje na poziomie III ligi. Zabrzanki po rundzie jesiennej zajmują szóste miejsce ze stratą jedenastu punktów do pierwszej w tabeli rezerwy Czarnych Sosnowiec.

Górnik będzie mieć drużynę kobiecą

Na szczęście przyszłość zapowiada się optymistycznie. To efekt współpracy, która już została ogłoszona, a oficjalnie zostanie sfinalizowana 8 marca, czyli w Dzień Kobiet. KKS wejdzie w szeregi Górnika Zabrze.

- Jesteśmy zadowolone, że klub, który rozbudowujemy od lat możemy połączyć z tak silnym partnerem jak Górnik Zabrze. Dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzono. To właśnie ciężka praca skutkuje właśnie połączeniem kobiecej piłki rozwoju - mówi prezes KKS-u Agnieszka Pluskota (za miastozabrze.pl).

Górnik Zabrze to wielka marka, która z pewnością przyciągnie wiele nowych zawodniczek. W dodatku KKS będzie mógł liczyć na wsparcie marketingowe i szkoleniowe. Dla kobiecej piłki w Zabrzu jest to szansa na rozwój, który ma się przełożyć m.in. na wspinanie się w ligowej hierarchii drużyny seniorek.

- Cieszę się, że w szeregach Górnika Zabrze jest miejsce dla młodych dam. Kobiety pokażą, że potrafią walczyć. Jestem pełna podziwu dla konsekwencji całego klubu. Pokazuje to siłę naszego miasta bo nie ma Zabrza bez piłki i Górnika i nie ma Górnika bez Zabrza. Czekamy z niecierpliwością na wasze przyszłe zwycięstwa - komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

KKS Zabrze jesienią w rozgrywkach ligowych miał łącznie pięć drużyn. To dwa zespoły seniorek (III i IV liga) oraz trzy młodzieżowe drużyny, występujące w kategoriach trampkarek, młodziczek i orliczek.

czytaj więcej:

Gaul bartosz konferencja

Zabrzańskie demony wróciły. Trener Górnika aż się zagotował

Gomola jan gornik zabrze

Jan Gomola. Legendarny bramkarz Górnika Zabrze

Pol

Podolski w końcu się odblokował. Górnik królem klasyków

1200px Ernest Pohl Stadium Zabrze 2

Reprezentacja Polski zagra w Zabrzu. Bilety kosztują grosze

Lukas Podolski był najlepszym zawodnikiem w meczu Górnik Zabrze - Cracovia

Podolski w formie, więc Górnik wygrywa. Cracovia rozbita

Górnik Zabrze przegrał z Jagiellonią Białystok 1:2

Górnik zatrzymany. Ten mecz nie powinien się tak skończyć

Lukas Podolski strzelił przepięknego gola

Kosmiczny gol Podolskiego. Górnik zrobił to, co musiał