Usiadł za kółkiem mając ponad dwa promile i zakaz prowadzenia pojazdów. 76-letni zabrzanin ma teraz spory problem

W czwartek, niedługo przed północą, na parkingu przy ul. Szkubacza, policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali 76-letniego kierowcę. Mężczyzna był pijany, a na dodatek miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Fot. Policja Zabrze
Pijanego kierowcę zatrzymali policjanci zabrzańskiej drogówki

Informację o nietrzeźwym kierowcy policjanci otrzymali od jednego z mieszkańców, który zauważył, że kierowca hondy zachowuje się w „podejrzany” sposób. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce zatrzymali 76-latka. Wynik przeprowadzonego badania był jednoznaczny – zabrzanin miał 2,2 promila alkoholu w organizmie! Na tym jednak nie koniec.

Po sprawdzeniu go w policyjnych bazach danych okazało się też, że 76-latek ma też zakaz kierowani pojazdami mechanicznymi. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – informuje zabrzańska komenda. Jak podkreślają policjanci, zatrzymanie mężczyzny było możliwe dzięki reakcji świadka, który powiadomił o sytuacji dyżurnego zabrzańskiej policji.

Nietrzeźwi oraz znajdujący się w stanie po użyciu alkoholu kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Każdy siadając za kierownicę samochodu, na rower czy inny pojazd po alkoholu musi się liczyć z konsekwencjami prawnymi wynikającymi z tego faktu – przestrzegają policjanci.

Policja zabrzańska

Może Cię zainteresować:

Niestety, metoda „na policjanta” nadal skuteczna. Ofiarą oszustów padła 85-letnia zabrzanka, która straciła sporo pieniędzy

Autor: Redakcja

15/06/2023

Policja Zabrze

Może Cię zainteresować:

Dał się namówić na wysłanie intymnego zdjęcia, skończyło się szantażem. Stracił sporo pieniędzy. „Apelujemy o ostrożność w przypadku kontaktów z osobami obcymi”

Autor: Redakcja

13/06/2023