Dał się namówić na wysłanie intymnego zdjęcia, skończyło się szantażem. Stracił sporo pieniędzy. „Apelujemy o ostrożność w przypadku kontaktów z osobami obcymi”

Mieszkaniec Zabrza dał się namówić na wysłanie intymnego zdjęcia, a wkrótce potem... zaczął być szantażowany. W efekcie stracił sporo pieniędzy. – Apelujemy, aby w kontaktach z osobami nieznajomymi zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym stosować zasadę ograniczonego zaufania – podkreślają zabrzańscy policjanci.

Fot. Policja Zabrze
Policja Zabrze

Nowe znajomości w mediach społecznościowych mogą okazać się niebezpieczne. Przekonał się o tym mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna nawiązał kontakt z osobą, której dał się namówić na przesłanie swojego intymnego zdjęcia. – Krótko po tym osoba ta zaczęła go szantażować żądając od niego pieniędzy i łącznie wyłudzając 15 tysięcy złotych – informuje zabrzańska komenda. Zgłoszenie dotyczące oszustwa, do którego doszło na popularnym portalu społecznościowym otrzymali policjanci z komisariatu IV.

Apelujemy o ostrożność w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Zasada ograniczonego zaufania co do nowo poznanych osób powinna nas obowiązywać zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Przed kliknięciem przycisku „wyślij”, zastanówmy się, czy na pewno tego rodzaju zdjęcie, bądź nagranie chcemy udostępnić osobom trzecim. Pamiętajmy, że wysyłając obcym osobom nasze prywatne zdjęcia, bądź filmy nigdy nie mamy pewności, w jaki sposób i do jakich celów będą one wykorzystywane. Nie wiemy też, kto znajduje się po drugiej stronie komputera, bądź telefonu. Pamiętajmy także o tym, że internet „nie zapomina” – zaznaczają policjanci.

Cmentarz żydowski został zdewastowany

Może Cię zainteresować:

Policja zatrzymała dwóch zabrzan podejrzanych o zdewastowanie cmentarza żydowskiego. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty

Autor: Redakcja

13/06/2023

Oszustwo sposobem na kryptowaluty

Może Cię zainteresować:

Zabrzanin stracił 160 tysięcy złotych. Został oszukany sposobem na inwestycje w kryptowaluty

Autor: Redakcja

11/06/2023