Uprawiał konopie w mieszkaniu. Miał też pół kilograma amfetaminy. Trafił do aresztu na trzy miesiące

Policjanci z Zabrza ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwo narkotykowe. Jak się okazało, zabrzanin miał w swoim mieszkaniu znaczne ilości narkotyków, uprawiał też konopie.

Zabrzańscy kryminalni „namierzyli” 31-letniego mężczyznę, który mógł posiadać znaczne ilości narkotyków. Policjanci przeprowadzili akcję, podczas której złapali zabrzanina na gorącym uczynku. – W trakcie przeszukania jego mieszkania kryminalni znaleźli i zabezpieczyli ponad kilogram marihuany, pół kilograma amfetaminy oraz zlikwidowali uprawę konopi. Zatrzymany usłyszał już zarzut dotyczący posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz uprawy konopi innych niż włókniste – informuje zabrzańska komenda.

Jak wyjaśniają policjanci, w związku z koniecznością „zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania”, prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Zabrzu wniosek o zastosowanie wobec 31-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentację prokuratora i mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące. Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat więzienia.

Komisariat II policji w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

49-letni zabrzanin kradł w sklepie szczoteczki i maszynki do golenia. Będzie odpowiadał jak za przestępstwo

Autor: Redakcja

06/03/2023

Narkotyki zabezpieczone przez policjantów

Może Cię zainteresować:

Miał ponad 3 kilogramy narkotyków w mieszkaniu. 27-letni zabrzanin usłyszał już zarzuty

Autor: Redakcja

01/03/2023