49-letni zabrzanin kradł w sklepie szczoteczki i maszynki do golenia. Będzie odpowiadał jak za przestępstwo

Policjanci z komisariatu II zatrzymali 49-letniego mężczyznę. Jak się okazało, zabrzanin w jednym ze sklepów ukradł szczoteczki i maszynki do golenia.

Fot. Policja Zabrze
Komisariat II policji w Zabrzu

49-latek został przyłapany na gorącym uczynku w jednym ze sklepów przy placu Wolności. Zgłoszenie dotyczące ujęcia sprawcy kradzieży przyjęli policjanci z komisariatu II. Zabrzanin zamierzał ukraść szczoteczki do zębów i maszynki do golenia.

W chwili zatrzymania nie zdawał sobie sprawy, że nie będzie odpowiadać jedynie za wykroczenie. Pracujący przy tej sprawie policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na udowodnienie mu kradzieży z poprzedniego dnia w tym samym sklepie. Choć pojedyncze kradzieże, gdzie wartość strat jest poniżej 500 złotych, stanowiłyby jedynie wykroczenia, to dzięki pracy policjantów możliwe było zastosowanie przepisów traktujących te wykroczenia, jak jedno przestępstwo kradzieży dokonane w krótkich odstępach czasu – informuje zabrzańska komenda.

Policjanci przy okazji przypominają, że nie zawsze, gdy wartość kradzionego towaru jest mniejsza 500 złotych, sprawca będzie odpowiadał jak za wykroczenie. – Zgodnie z art. 12 kodeksu karnego krótkie odstępy czasu pomiędzy kradzieżami i podobny sposób działania powodują połączenie spraw, a tym samym sumowanie kwot skradzionych rzeczy i odpowiedzialność z art. 278 kodeksu karnego. Za wykroczenie odpowiada się, jeśli był jednorazowy występek, a wartość skradzionego towaru nie przekroczyłaby 500 złotych – wyjaśniają.

24-letni zabrzanin niszczył lakier samochodów kluczami

Może Cię zainteresować:

24-letni zabrzanin wracając z pracy... uszkodził kilka samochodów, niszcząc ich lakier kluczami. Teraz grozi mu więzienie

Autor: Redakcja

02/03/2023

Narkotyki zabezpieczone przez policjantów

Może Cię zainteresować:

Miał ponad 3 kilogramy narkotyków w mieszkaniu. 27-letni zabrzanin usłyszał już zarzuty

Autor: Redakcja

01/03/2023