Budowa ostatniej, czwartej trybuny Areny Zabrze będzie kosztować 103 miliony złotych. Jest już przetarg, który wyłoni wykonawcę

Arena Zabrze ogłosiła przetarg na „Dokończenie budowy Stadionu im. E. Pohla w Zabrzu”. Wykonawca wybuduje ostatnią, czwartą trybunę obiektu przy ulicy Roosevelta.

Fot. Facebook/ Arena Zabrze
Arena Zabrze

Dziś ważny dzień. Na naszej stronie internetowej opublikowaliśmy ogłoszenie o rozpoczęciu postępowania przetargowego dotyczącego budowy Czwartej Trybuny Areny Zabrze pod nazwą „Dokończenie budowy Stadionu im. E. Pohla w Zabrzu”. Zgodnie w obowiązującymi przepisami, ponieważ jest to przetarg unijny, informacja na temat postępowania została opublikowana także w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, gdzie został zgłoszony 28 lutego – poinformowano.

Otwarcie ofert zaplanowane zostało na 5 kwietnia.

Przypomnijmy, że niedawno wyłoniono w przetargu firmę, która wyburzy starą, zachodnią trybunę Areny Zabrze. To AKPE Group z Katowic. Prace kosztują 536 tysięcy złotych i mają zakończyć się za dwa miesiące. Oprócz samej trybuny z szatniami, rozebrany ma zostać także budynek administracyjny i maszt oświetleniowy przy trybunie południowej. Wykonawca zbuduje także wygrodzenie terenu, które ma umożliwić rozgrywanie meczów przez cały okres budowy czwartej trybuny. Zdemontowane przy rozbiórce trybuny zachodniej krzesełka będzie można kupić jako pamiątkę po dawnym stadionie.

Budowa ostatniej, czwartej trybuny będzie kosztować 103 mln złotych, zaś inwestycja ma zakończyć się w 2025 roku.

Trybuna zachodnia Areny Zabrze zostanie wyburzona

Może Cię zainteresować:

Czwarta, zachodnia trybuna Areny Zabrze do wyburzenia. Wykonawca ma na to dwa miesiące. Umowa została podpisana

Autor: Redakcja

27/02/2023

Lukas podolski i baner kibicow legii

Może Cię zainteresować:

Podolski o meczu z Legią. Na boisku pokażemy jaja

Autor: Arkadiusz Nauka

02/03/2023