Teren budowy został oficjalnie przekazany wykonawcy. Rozpoczyna się wyburzanie zachodniej trybuny Areny Zabrze

Arena Zabrze przekazała teren budowy firmie AKPE Group. Katowickie przedsiębiorstwo może rozpocząć rozbiórkę zachodniej trybuny stadionu przy ul. Roosevelta. Za dwa miesiące teren ma być już przygotowany do budowy nowej trybuny.

Fot. Facebook/ Arena Zabrze
Arena Zabrze

Do oficjalnego przekazania terenu budowy przez zarząd Areny Zabrze doszło we wtorek, 21 marca. W wydarzeniu udział wzięli między innymi prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przedstawiciele zarządu Górnika, z prezesem Adamem Matyskiem, ikona zabrzańskiego klubu Stanisław Oślizło i były prezes Górnika – Zygfryd Wawrzynek.

Przypomnijmy, że katowicka firma w przetargu na wykonawcę rozbiórki starej, zachodniej trybuny Areny Zabrze zaoferowała 536 280 zł. Teraz przedstawiła harmonogram prac, które mają potrwać dwa miesiące:

  • demontaż obudowy z blachy, usunięcie powierzchni asfaltowej przy trybunie (pierwszy tydzień),
  • ogrodzenie od strony boiska (drugi-trzeci tydzień),
  • demontaż krzesełek (pierwszy-trzeci tydzień),
  • przełożenie tablicy świetlnej (drugi tydzień),
  • rozbiórka budynku administracyjnego (drugi-piąty tydzień),
  • rozbiórka trybuny zachodniej (piąty-siódmy tydzień),
  • odwóz gruzu i złomu, utylizacja odpadów (szósty-ósmy tydzień).

Za dwa miesiące teren ma być już przygotowany do kolejnego etapu, czyli budowy czwartej trybuny. Arena Zabrze ogłosiła przetarg na wykonawcę, a otwarcie kopert z ofertami odbędzie się 11 kwietnia. Tymczasem, jak zapowiadają w Arenie Zabrze, za mniej więcej trzy tygodnie rozpocznie się sprzedaż zdemontowanych z trybuny krzesełek i foteli, które będą stanowić pamiątkę po dawnym stadionie Górnika.

Przypomnijmy, że Arena Zabrze docelowo będzie miała 31 871 miejsc. W pierwszym etapie prac, które rozpoczęły się w 2011 roku, powstały trzy trybuny dla 24 563 widzów – z taką pojemnością stadion został dopuszczony do użytkowania w lutym 2016 roku. Budowa ostatniej, czwartej trybuny będzie kosztować 103 mln złotych. Inwestycja ma zakończyć się w 2025 roku.

Arena Zabrze

Może Cię zainteresować:

Ogłoszono przetarg na wyburzenie starej trybuny Areny Zabrze. Krzesełka będą mogli kupić kibice

Autor: Redakcja

13/01/2023

Arena Zabrze

Może Cię zainteresować:

Przetarg na rozbiórkę trybuny zachodniej Areny Zabrze został rozstrzygnięty. Wykonawca będzie miał dwa miesiące na przeprowadzenie prac

Autor: Redakcja

16/02/2023