Trwa remont torowiska na ulicy Wolności. Uwaga, w weekend dojdzie do zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

Trwa przebudowa tramwajowej infrastruktury na ulicy Wolności. W najbliższy weekend, 24-25 czerwca, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Fot. FB/ ZTM Info
Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Zabrzu

Przypomnijmy, że na remont całego odcinka ulicy Wolności, od skrzyżowania z ul. Miarki do posesji przy numerach 203-205, który rozpoczął się na początku roku, ma zająć siedem miesięcy. To inwestycja Tramwajów Śląskich SA, będąca częścią „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” i współfinansowanego przez Unię Europejską. Prace prowadzi firma Tor-Krak. Dodajmy, że modernizacja torowiska na ulicy Wolności umożliwi ruch tramwajów niskopodłogowych, a inwestycja kosztuje niemal 10 milionów złotych netto.

W związku z kolejnym etapem prac związanych z modernizacją infrastruktury tramwajowej na ulicy Wolności, w najbliższy weekend w Zabrzu i Rudzie Śląskiej wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Co się zmieni 24 czerwca? – W celu skoordynowania połączeń w trakcie trwania prac modernizacyjnych uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza T-1 kursująca na trasie Chebzie Rondo – Zabrze Plac Dworcowy – informuje Związek Transportu Metropolitalnego.

Z kolei w niedzielę, 25 czerwca, zawieszone zostanie zostanie kursowanie linii 3, a ponadto wprowadzony będzie nowy rozkład jazdy linii 5 na trasie Bytom Plac Sikorskiego – Makoszowy Pętla.

Zabrze, ulica Wolności, styczeń 2023

Może Cię zainteresować:

Torowisko na ulicy Wolności zostanie przebudowane. W siedem miesięcy. Podpisano umowę z wykonawcą

Autor: Grzegorz Lisiecki

09/01/2023

Magazyn energii Zabrze otwarcie

Może Cię zainteresować:

Magazyn energii stanął na pętli tramwajowej w Biskupicach. To pierwsze tego typu urządzenie w Polsce

Autor: Grzegorz Lisiecki

02/12/2022