Trwa budowa zachodniej trybuny Areny Zabrze. Na stadion wjechał ciężki sprzęt, a prace mają się zakończyć w dwanaście miesięcy

Trwa budowa ostatniej – zachodniej trybuny Areny Zabrze. Niedawno na stadionie przy ulicy Roosevelta pojawił się ciężki sprzęt. Prace mają się zakończyć w dwanaście miesięcy.

Przypomnijmy, że przetarg na budowę ostatniej trybuny Areny Zabrze wygrał Mostostal Zabrze GPBP SA – to firma, która uczestniczyła w pierwszym etapie przebudowy stadionu. Ofertę Mostostalu wybrano w maju, ale wpłynęło odwołanie. Ostatecznie Krajowa Izba Odwoławcza podtrzymała wybór dokonany przez Arenę Zabrze i oficjalnie umowę na „Dokończenie budowy Stadionu im. E. Pohla w Zabrzu” podpisano 19 czerwca. Inwestycja warta jest 45.979.983,00 zł. Dodajmy, że Mostostal kończy budowę ośrodka rehabilitacji dla dzieci i młodzieży w trybunie południowej obiektu przy ul. Roosevelta.

Kilka dni temu na placu budowy pojawił się ciężki sprzęt. – Wykonawca rozpoczął zabezpieczanie wykopów za pomocą solidnych, tymczasowych stalowych ścian. Powstają one przy użyciu palownicy umożliwiającej wbijanie w ziemię elementów tworzących solidne grodzie – informuje zabrzański magistrat. Przypomnijmy, że – zgodnie z projektem – w zachodniej trybunie znajdą się szatnie, kompleks odnowy biologicznej, siedziby Muzeum Sportu Zabrzańskiego i Klubu Biznesu, a także restauracja, pomieszczenia biurowe, loże biznesowe oraz stanowiska dla mediów. Po wybudowaniu ostatniej trybuny liczba miejsc na stadionie wzrośnie z 24 500 do około 32 000.

Wartość umowy jest o ponad 9 mln zł niższa niż zakładano w kosztorysie, co niezwykle cieszy. Jestem przekonana, że firma Mostostal Zabrze GPBP, która wielokrotnie sprawdziła się w naszym mieście – m.in. przy budowie Geoparku, sali gimnastycznej przy ul. Płaskowickiej, basenu Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji „Aquarius” czy podczas pierwszego etapu budowy Areny Zabrze – sprawnie poradzi sobie z tym zadaniem – powiedziała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Mostostal wybuduje zachodnią trybunę Areny Zabrze

Może Cię zainteresować:

Jest firma, która wybuduje czwartą trybunę Areny Zabrze. Umowa zostanie podpisana w przyszłym tygodniu. „To godny zaufania wykonawca”

Autor: Grzegorz Lisiecki

02/06/2023

Trybuna zachodnia Areny Zabrze zostanie wyburzona

Może Cię zainteresować:

Czwarta, zachodnia trybuna Areny Zabrze do wyburzenia. Wykonawca ma na to dwa miesiące. Umowa została podpisana

Autor: Redakcja

27/02/2023

czytaj więcej:

Stadion im Ernesta Pohla w Zabrzu

Umowa podpisana, rok na budowę czwartej trybuny Areny Zabrze

Budowa czwartej trybuny Areny Zabrze

Powstaje czwarta trybuna Areny. Co się dzieje na budowie?

Mostostal wybuduje zachodnią trybunę Areny Zabrze

Jest wykonawca czwartej trybuny Areny Zabrze. Umowa wkrótce

Kto wybuduje czwartą trybunę Areny Zabrze?

Co z budową czwartej trybuny Areny Zabrze? Jest odwołanie

Kto wybuduje czwartą trybunę Areny Zabrze

Co z czwartą trybuną Areny Zabrze? Przetarg rozstrzygnięty

Arena Zabrze ma być w całości gotowa w 2025 roku

Kto wybuduje ostatnią trybunę Areny Zabrze? Otwarto koperty

Budowa obwodnicy Zabrza otrzymała dofinansowanie

Obwodnica Zabrza coraz bliżej? Jest dofinansowanie z RFRD