Trwa budowa zachodniej trybuny Areny Zabrze. Na stadion wjechał ciężki sprzęt, a prace mają się zakończyć w dwanaście miesięcy

Trwa budowa ostatniej – zachodniej trybuny Areny Zabrze. Niedawno na stadionie przy ulicy Roosevelta pojawił się ciężki sprzęt. Prace mają się zakończyć w dwanaście miesięcy.

Przypomnijmy, że przetarg na budowę ostatniej trybuny Areny Zabrze wygrał Mostostal Zabrze GPBP SA – to firma, która uczestniczyła w pierwszym etapie przebudowy stadionu. Ofertę Mostostalu wybrano w maju, ale wpłynęło odwołanie. Ostatecznie Krajowa Izba Odwoławcza podtrzymała wybór dokonany przez Arenę Zabrze i oficjalnie umowę na „Dokończenie budowy Stadionu im. E. Pohla w Zabrzu” podpisano 19 czerwca. Inwestycja warta jest 45.979.983,00 zł. Dodajmy, że Mostostal kończy budowę ośrodka rehabilitacji dla dzieci i młodzieży w trybunie południowej obiektu przy ul. Roosevelta.

Kilka dni temu na placu budowy pojawił się ciężki sprzęt. – Wykonawca rozpoczął zabezpieczanie wykopów za pomocą solidnych, tymczasowych stalowych ścian. Powstają one przy użyciu palownicy umożliwiającej wbijanie w ziemię elementów tworzących solidne grodzie – informuje zabrzański magistrat. Przypomnijmy, że – zgodnie z projektem – w zachodniej trybunie znajdą się szatnie, kompleks odnowy biologicznej, siedziby Muzeum Sportu Zabrzańskiego i Klubu Biznesu, a także restauracja, pomieszczenia biurowe, loże biznesowe oraz stanowiska dla mediów. Po wybudowaniu ostatniej trybuny liczba miejsc na stadionie wzrośnie z 24 500 do około 32 000.

Wartość umowy jest o ponad 9 mln zł niższa niż zakładano w kosztorysie, co niezwykle cieszy. Jestem przekonana, że firma Mostostal Zabrze GPBP, która wielokrotnie sprawdziła się w naszym mieście – m.in. przy budowie Geoparku, sali gimnastycznej przy ul. Płaskowickiej, basenu Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji „Aquarius” czy podczas pierwszego etapu budowy Areny Zabrze – sprawnie poradzi sobie z tym zadaniem – powiedziała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Mostostal wybuduje zachodnią trybunę Areny Zabrze

Może Cię zainteresować:

Jest firma, która wybuduje czwartą trybunę Areny Zabrze. Umowa zostanie podpisana w przyszłym tygodniu. „To godny zaufania wykonawca”

Autor: Grzegorz Lisiecki

02/06/2023

Trybuna zachodnia Areny Zabrze zostanie wyburzona

Może Cię zainteresować:

Czwarta, zachodnia trybuna Areny Zabrze do wyburzenia. Wykonawca ma na to dwa miesiące. Umowa została podpisana

Autor: Redakcja

27/02/2023