Czwarta, zachodnia trybuna Areny Zabrze do wyburzenia. Wykonawca ma na to dwa miesiące. Umowa została podpisana

Firma z Katowic wyburzy ostatnią część starego stadionu przy Roosevelta. Prace kosztują 536 tysięcy złotych i mają potrwać dwa miesiące.

Fot. Facebook/ Miasto Zabrze
Trybuna zachodnia Areny Zabrze zostanie wyburzona

W zabrzańskim magistracie podpisano umowę na wyburzenie trybuny zachodniej Areny Zabrze, czyli ostatniej części starego stadionu. Wykonawcą została katowicka firma AKPE Group.

Przypomnijmy, że do przetargu na wyburzenie trybuny zachodniej stadionu przy ulicy Roosevelta, który został ogłoszony w pierwszej połowie stycznia, przystąpiło dwanaście firm. Najwyższa oferta pochodziła od JS Invest Group z Gliwic (ponad 2,5 mln zł), a najniższa – od AKPE Group z Katowic, 536 280 zł. – Dokonaliśmy wyboru najkorzystniejszej oferty w postepowaniu przetargowym na wyburzenie startej trybuny zachodniej. Po uprawomocnieniu się wyboru planujemy w przyszłym tygodniu zawrzeć umowę z katowicką firmą AKPE Group – informowała niedawno spółka Arena Zabrze.

Wybór się uprawomocnił i podpisano z katowicką firmą umowę. Prace kosztować będą 536 tysięcy złotych i mają potrwać dwa miesiące. Przypomnijmy, że w ramach prac, oprócz samej trybuny z szatniami, rozebrany ma zostać między innymi także budynek administracyjny i maszt oświetleniowy przy trybunie południowej. Wykonawca zbuduje także wygrodzenie terenu, które ma umożliwić rozgrywanie meczów przez cały okres budowy czwartej trybuny. Przy okazji rozbiórki trybuny zachodniej – zdemontowane krzesełka będą mogli kupić kibice, mieszkańcy czy instytucje. – O zasadach nabycia krzesełek z historycznej trybuny będziemy wkrótce szczegółowo informować – podkreślają w Arenie Zabrze.

Przypomnijmy, że Arena Zabrze docelowo będzie miała 31 871 miejsc. W pierwszym etapie prac, które rozpoczęły się w 2011 roku, powstały trzy trybuny dla 24 563 widzów – z taką pojemnością stadion został dopuszczony do użytkowania w lutym 2016 roku. Budowa ostatniej, czwartej trybuny będzie kosztować 103 mln złotych. Inwestycja ma zakończyć się w 2025 roku.

Arena Zabrze

Może Cię zainteresować:

Ogłoszono przetarg na wyburzenie starej trybuny Areny Zabrze. Krzesełka będą mogli kupić kibice

Autor: Redakcja

13/01/2023

Van den hurk gornik zabrze

Może Cię zainteresować:

Górnik ruszył na polowanie. Te transfery uratują Ekstraklasę?

Autor: Robert Czykiel

24/02/2023

Matysek adam gornik zabrze

Może Cię zainteresować:

Duże zmiany w Górniku. Nowy prezes, dyrektor i piłkarze. Mają ratować klub przed spadkiem

Autor: Robert Czykiel

17/02/2023