Trwa budowa przedłużenia alei Korfantego, w Mikulczycach wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Co się zmieniło?

Trwają prace związane z przedłużeniem alei Korfantego, są kolejne utrudnienia. Na poniedziałek, 12 czerwca, zaplanowano zamknięcie odcinka ulicy Mickiewicza w Mikulczycach i wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu.

Mat. Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu
Część ulicy Mickiewicza została zamknięta

Główny wykonawca inwestycji „Budowa przedłużenia al. Korfantego na odcinku od skrzyżowania z ul. Heweliusza do ul. Brygadzistów w Zabrzu”, firma Eurovia w poniedziałek, 12 czerwca, o godzinie 7 wprowadziła tymczasową organizację ruchu. To etap oznaczony jako 12-1 inwestycji. – Zostanie zamknięta ul. Mickiewicza na odcinku pomiędzy ul. Boya Żeleńskiego, a ul. Ligonia. Organizacja ruchu będzie zmieniona na czas wykonania robót ziemnych i bitumicznych, które potrwają około miesiąca. Prosimy o bezpieczną jazdę i zwracanie uwagi na znaki – apeluje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

W związku z obowiązywaniem tymczasowej organizacji ruchu wprowadzone zostały zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Jak poinformował Zarząd Transportu Metropolitalnego, zmieniła się trasa przejazdu linii 704 w kierunku przystanku Mikulczyce Zwrotnicza, wyłączone z obsługi zostały przystanki Mikulczyce Tarnopolska 02 i Mikulczyce Mickiewicza 01, natomiast na przystankach Mikulczyce Zwrotnicza i Mikulczyce Plac Kroczka będzie możliwość przesiadki na linię zastępczą T-3.

Przypomnijmy, że w Mikulczycach dobiega końca inna inwestycja, czyli przebudowa skrzyżowania ulic Tarnopolskiej, Kościuszki i Chopina. Już przed weekendem zaczęto montować barierki i porządkować teren budowy.

Trwają prace na skrzyżowaniu Tarnopolskiej Kościuszki i Chopina

Może Cię zainteresować:

Przebudowa skrzyżowania w Mikulczycach: warta ponad 11 milionów złotych inwestycja dobiega końca. Kiedy skończą się utrudnienia?

Autor: Redakcja

24/05/2023

Rondo aleja Korfantego

Może Cię zainteresować:

Budowa przedłużenia alei Korfantego: jeden z podwykonawców kończy już swoje prace. „Ostatnim etapem będzie montaż czujników trakcyjnych”

Autor: Redakcja

22/05/2023