Przebudowa skrzyżowania w Mikulczycach: warta ponad 11 milionów złotych inwestycja dobiega końca. Kiedy skończą się utrudnienia?

Dobiegają końca prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Tarnopolskiej, Kościuszki i Chopina w Mikulczycach. – Zgodnie z planem roboty powinny się skończyć w czerwcu – zapowiada Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

Inwestycja w Mikulczycach została skoordynowana z modernizacją torowiska, a także z budową przedłużenia alei Korfantego. Co obecnie dzieje się na placu budowy? Jak informuje Miejski Zarząd Dróg, na skrzyżowaniu ulic Tarnopolskiej, Kościuszki i Chopina zamontowane zostały już urządzenia sygnalizacji świetlnej, w tym również pętle indukcyjne w nawierzchni jezdni. – Wykonano już całą warstwę ścieralną. Obecnie prowadzone są prace związane z budową chodników i zatok autobusowych. Zgodnie z planem roboty powinny się skończyć w czerwcu – podkreślają w MZD.

Przypomnijmy, że umowa na rozbudowę skrzyżowania ulic Tarnopolskiej, Kościuszki i Chopina zabrzański magistrat podpisał w lipcu zeszłego roku. Wartość inwestycji to 11 024 185,45 złotych, a wykonawcą jest katowicka firma Drogopol. Rozbudowa skrzyżowania wiązała się także z przebudową zatok autobusowych, chodników, budową miejsc postojowych, tramwajowego peronu, sygnalizacji świetlnej, kanału technologicznego, kanalizacji deszczowej, przebudową kolektora kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej i gazowej oraz sieci elektroenergetycznej.

Chopina Tarnopolska Kościuszki

Może Cię zainteresować:

Uwaga, zmiana tymczasowej organizacji ruchu w Mikulczycach. Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Tarnopolskiej, Kościuszki i Chopina

Autor: Redakcja

12/12/2022

Ruch pieszych wzdłuż ulicy Tarnopolskiej

Może Cię zainteresować:

Przebudowa skrzyżowania w Mikulczycach: uwaga, ruch pieszych wzdłuż ulicy Tarnopolskiej odbywa się po torowisku

Autor: Redakcja

11/03/2023

czytaj więcej:

Ruch pieszych wzdłuż ulicy Tarnopolskiej

Przebudowa skrzyżowania w Mikulczycach: piesi na torowisku

Wizualizacja Mikulczycka południe

Nadchodzą zmiany na skrzyżowaniu Mikulczyckiej i Gdańskiej

Chopina Tarnopolska Kościuszki

Uwaga, zmiana tymczasowej organizacji ruchu w Mikulczycach

Przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Roosevelta

Przebudowa wiaduktu na Roosevelta: wraca ruch pociągów

Prace drogowe zdjęcie ilustracyjne

Obwodnica Zabrza blisko? „Przygotowujemy się do budowy”

Rondo aleja Korfantego

Prace przy przedłużeniu alei Korfantego. Co się dzieje?

Wiadukt na Korfantego

Przęsła, chodniki, jezdnia... Trwają prace na al. Korfantego