Przebudowa skrzyżowania w Mikulczycach: warta ponad 11 milionów złotych inwestycja dobiega końca. Kiedy skończą się utrudnienia?

Dobiegają końca prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Tarnopolskiej, Kościuszki i Chopina w Mikulczycach. – Zgodnie z planem roboty powinny się skończyć w czerwcu – zapowiada Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

Inwestycja w Mikulczycach została skoordynowana z modernizacją torowiska, a także z budową przedłużenia alei Korfantego. Co obecnie dzieje się na placu budowy? Jak informuje Miejski Zarząd Dróg, na skrzyżowaniu ulic Tarnopolskiej, Kościuszki i Chopina zamontowane zostały już urządzenia sygnalizacji świetlnej, w tym również pętle indukcyjne w nawierzchni jezdni. – Wykonano już całą warstwę ścieralną. Obecnie prowadzone są prace związane z budową chodników i zatok autobusowych. Zgodnie z planem roboty powinny się skończyć w czerwcu – podkreślają w MZD.

Przypomnijmy, że umowa na rozbudowę skrzyżowania ulic Tarnopolskiej, Kościuszki i Chopina zabrzański magistrat podpisał w lipcu zeszłego roku. Wartość inwestycji to 11 024 185,45 złotych, a wykonawcą jest katowicka firma Drogopol. Rozbudowa skrzyżowania wiązała się także z przebudową zatok autobusowych, chodników, budową miejsc postojowych, tramwajowego peronu, sygnalizacji świetlnej, kanału technologicznego, kanalizacji deszczowej, przebudową kolektora kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej i gazowej oraz sieci elektroenergetycznej.

Chopina Tarnopolska Kościuszki

Może Cię zainteresować:

Uwaga, zmiana tymczasowej organizacji ruchu w Mikulczycach. Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Tarnopolskiej, Kościuszki i Chopina

Autor: Redakcja

12/12/2022

Ruch pieszych wzdłuż ulicy Tarnopolskiej

Może Cię zainteresować:

Przebudowa skrzyżowania w Mikulczycach: uwaga, ruch pieszych wzdłuż ulicy Tarnopolskiej odbywa się po torowisku

Autor: Redakcja

11/03/2023

czytaj więcej:

Ruch pieszych wzdłuż ulicy Tarnopolskiej

Przebudowa skrzyżowania w Mikulczycach: piesi na torowisku

Wizualizacja Mikulczycka południe

Nadchodzą zmiany na skrzyżowaniu Mikulczyckiej i Gdańskiej

Chopina Tarnopolska Kościuszki

Uwaga, zmiana tymczasowej organizacji ruchu w Mikulczycach

Wiadukt na alei Korfantego nad DK88 w Zabrzu

Remont wiaduktów nad DK88: będzie zmiana w organizacji ruchu

Część ulicy Mickiewicza została zamknięta

Utrudnienia: tymczasowa organizacja ruchu w Mikulczycach

Prace drogowe zdjęcie ilustracyjne

Obwodnica Zabrza blisko? „Przygotowujemy się do budowy”

Ulica Chłopska w Zabrzu zostanie wyremontowana

Chłopska do remontu i stacje ładowania elektryków