„To coś wyjątkowego i możemy być dumni”. Zabrze ma już swoją wersję Monopoly. Z okazji premiery odbędzie się gra miejska

Zapowiedziana w maju zabrzańska wersja Monopoly miała swoją premierę. W grze najdroższym polem jest Wieża Ciśnień, ale są także inne, charakterystyczne dla Zabrza miejsca, takie jak Dom Muzyki i Tańca, AdmiralsPalast, Arena, Teatr Nowy, Strefa Carnall, Szyb Maciej, Filharmonia Zabrzańska czy Miejski Ogród Botaniczny.

Fot. Paweł Janicki (UM Zabrze)
Zabrze ma swoją wersję Monopoly

Monopoly to jedna z najbardziej znanych i popularnych gier, która polega na handlu nieruchomościami. Powstała w Stanach Zjednoczonych, a wymyśliła ją Elizabeth Magie. Pierwsza edycja została wydana w 1935 roku. Coraz popularniejsze są edycje lokalne – w Polsce jako pierwsza w grze Monopoly znalazła się Gdynia (2008 r.). Swoje edycje mają już także Kraków, Wrocław, Toruń, Zielona Góra, Ciechanów, Płock, Katowice czy Opole. W tym roku firma Winning Moves rozpoczęła współpracę z Zabrzem.

– Nasze miasto ma swoją edycję gry Monopoly i myślę, że to coś wyjątkowego i możemy być dumni, że dołączyliśmy do grona nie tak wielu, bo 200 miejscowości rozsianych po całym świecie – mówiła podczas konferencji z okazji premiery gry Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Edycje lokalne cieszą się sporym zainteresowaniem i nic w tym dziwnego, ponieważ zamiast klasycznych pól, gracze licytują lokalne atrakcje i często swoje ulubione miejsca. Odpowiednia dla danego miasta jest szata graficzna gry, a także jej komponenty. Sporo lokalnych ciekawostek i smaczków zawierają karty „Szansy” (16 kart) oraz „Kasy społecznej” (16). Są w nich treści związane między innymi z Górnikiem Zabrze. Co więcej, na kartach zamieszczono również statystyki dotyczące konkretnych miejsc.

Dodajmy, że z okazji premiery zabrzańskiej wersji Monopoly przygotowano grę miejską, która odbędzie się w sobotę, 9 grudnia. Wśród nagród, a jakże, zabrzańskie Monopoly. – Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy do 8 grudnia (do godz. 12.00) przesłać swoje zgłoszenie na adres: monopolyzabrze@prc.pl. W grze może wziąć udział maksymalnie 70 drużyn, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń – informuje zabrzański magistrat.

Zabrze będzie miało swoją wersję Monopoly

Może Cię zainteresować:

Powstaje zabrzańska wersja gry Monopoly. Wieża ciśnień będzie najcenniejszym polem! Co jeszcze znajdzie się na planszy?

Autor: Grzegorz Lisiecki

10/05/2023

Nowoczesny mikroskop dla zabrzańskiego szpitala

Może Cię zainteresować:

Nowy sprzęt trafił do pracowni diagnostycznych Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu. „Przekłada się na poprawę komfortu życia dzieci z chorobami hematologicznymi”

Autor: Redakcja

05/12/2023