Powstaje zabrzańska wersja gry Monopoly. Wieża ciśnień będzie najcenniejszym polem! Co jeszcze znajdzie się na planszy?

Hotele, restauracje, obiekty sportowe, przedsiębiorstwa wodociągowe i energetyczne, muzea znajdą się w zabrzańskiej wersji gry Monopoly. Wiadomo już, że najcenniejszym polem będzie wieża ciśnień przy Zamoyskiego. Gra pojawi się jesienią.

Fot. Paweł Janicki/ UM Zabrze
Zabrze będzie miało swoją wersję Monopoly

Przypomnijmy, że Monopoly to jedna z najbardziej znanych i popularnych gier, polegająca na handlu nieruchomościami. Powstała w Stanach Zjednoczonych, a wymyśliła ją Elizabeth Magie. Pierwsza edycja została wydana w 1935 roku. Coraz popularniejsze są edycje lokalne – w Polsce jako pierwsza w grze Monopoly znalazła się Gdynia (2008 r.). Swoje edycje mają już także Kraków, Wrocław, Toruń, Zielona Góra, Ciechanów, Płock, Katowice czy Opole. Teraz firma Winning Moves rozpoczęła współpracę z Zabrzem.

Edycje lokalne cieszą się sporym zainteresowaniem i nic dziwnego – zamiast klasycznych pól, gracze licytują lokalne atrakcje i często swoje ulubione miejscówki. Odpowiednia dla danego miasta jest także szata graficzna gry, a także jej komponenty. Co więcej, sporo lokalnych ciekawostek i „smaczków” zawierają karty „Szansy” oraz „Kasy Społecznej”.

Co wiadomo na temat zabrzańskiej wersji gry? Plansza będzie powstała w najbliższych tygodniach. – Znajdą się na niej najprawdopodobniej również: hotele, restauracje, obiekty sportowe, lokalne przedsiębiorstwa wodociągowe i energetyczne, muzea. Niespodzianki będą też czekały na kartach szansy; te również będą dostosowane do zabrzańskiej edycji gry. Cała plansza zostanie zaprezentowana podczas oficjalnej premiery jesienią tego roku. Najcenniejszym polem będzie wieża ciśnień przy ul. Zamoyskiego – informuje zabrzański magistrat.

Prace nad doborem pól na planszy już się rozpoczęły.

Minibus 1

Może Cię zainteresować:

Jak pasażerowie korzystają z nowych linii minibusowych w Zabrzu? Zarząd Transportu Metropolitalnego przeprowadził badania

Autor: Grzegorz Lisiecki

09/05/2023

Śląskie Centrum Chorób Serca

Może Cię zainteresować:

Wielki sukces lekarzy Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Transplantacja obu płuc u chorego z zespołem Mounier-Kuhna była dopiero drugą taką na świecie

Autor: Grzegorz Lisiecki

21/03/2023