Termomodernizacja Przedszkola nr 7 w Zabrzu dobiegła końca, a wyremontowana placówka została oddana do użytku. Prace kosztowały 1,3 mln złotych

Termomodernizacja Przedszkola nr 7 w Zabrzu dobiegła końca. Znajdujący się przy ulicy Wolności 215a wyremontowany obiekt oficjalnie oddany został do użytku.

Prace w ramach inwestycji objęły termomodernizację obiektu wraz z jego dostosowaniem do wymagań wynikających z obowiązujących przepisów przeciwpożarowych w tym m.in. wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej ścian fundamentowych, renowacją ścian zewnętrznych elewacji budynku, remontem podłóg, remontem dachu i stropu, wymianą stolarki drzwiowej i okiennej, wymianą wykładzin podłogowych, tynkowaniem, pracami malarskimi, pracami związanymi z kładzeniem glazury na ścianach, wykonaniem posadzek i ścianek działowych, wymianą systemu wentylacji, armatury łazienkowej, instalacji elektrycznej, odgromowej, sanitarnej oraz gazowej – informuje zabrzański magistrat.

Dodajmy, że termomodernizacja Przedszkola nr 7 kosztowała ponad 1,3 mln złotych.

Placówka oficjalnie została oddana po remoncie do użytku i z tej okazji dzieci zaprezentowały przygotowany program artystyczny zatytułowany „Cztery pory roku”. Były piosenki, wiersze, a także taneczne układy. W akademii udział wzięli między innymi prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, naczelnicy wydziałów Urzędu Miejskiego, które były zaangażowane w realizację inwestycji, a także zaproszeni goście.

W kwietniu rozpoczyna się 10 edycja budżetu obywatelskiego w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Rozpoczyna się kolejna, dziesiąta już edycja budżetu obywatelskiego. W puli jest 6,6 mln złotych. Od kiedy można składać wnioski?

Autor: Redakcja

24/03/2023

Zabrzańskie l II LO podpisało umowę o współpracy z SUM

Może Cię zainteresować:

Klasy patronackie, wykłady, ćwiczenia w centrum symulacji. Zabrzańskie III Liceum Ogólnokształcące rozpoczyna współpracę ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym

Autor: Redakcja

23/03/2023