Rozpoczyna się kolejna, dziesiąta już edycja budżetu obywatelskiego. W puli jest 6,6 mln złotych. Od kiedy można składać wnioski?

Już na początku kwietnia mieszkańcy Zabrza będą mogli składać wnioski w 10. edycji budżetu obywatelskiego. W tym roku miasto przeznaczyło na realizację wybranych projektów 6,6 mln złotych.

Fot. Facebook/ Miasto Zabrze
W kwietniu rozpoczyna się 10 edycja budżetu obywatelskiego w Zabrzu

Dotychczas zorganizowany dziewięć edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy złożyli ponad 806 wniosków, oddali ponad 195 tysięcy głosów, a zrealizowanych zostało 187 wybranych zadań. W latach 2015-2023 na inwestycje z budżetu obywatelskiego miasto przeznaczyło około 45 milionów złotych.

Kolejna, dziesiąta już edycja ZBO rozpoczyna się 3 kwietnia. Do 4 maja zabrzanie będą mogli składać wnioski dotyczące nowych inwestycji. 31 sierpnia – po weryfikacji przeprowadzonej do 10 sierpnia – znana już będzie lista projektów, które trafią pod głosowanie. A samo głosowanie potrwa od 11 do 28 września. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 12 października.

W tym roku miasto przeznaczyło na realizację wybranych projektów z budżetu obywatelskiego 6,6 mln złotych. – Kwota 6 mln 600 tys. zł zostanie podzielona na 21 puli dzielnicowych (11 dzielnic dużych – tutaj pule wynoszą po 350 tys. zł i 10 małych – po 175 tys. zł) oraz pulę ogólnomiejską o wartości 1 mln zł. Maksymalna wartość projektu składanego w puli obejmującej całą gminę ustalono na 500 tys. zł Natomiast maksymalną wartość projektu składanego w puli dla danej jednostki pomocniczej ustalono na 100 proc. danej puli – informuje zabrzański magistrat.

Wnioski można będzie składać listownie lub osobiście. Mogą je poprzeć mieszkańcy Zabrza, którzy ukończyli 16 lat.

Plac zabaw zaborze2

Może Cię zainteresować:

Do wiosny jeszcze daleko, ale plac zabaw już jest! Kolejna inwestycja z Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego gotowa

Autor: Jacek Skorek

13/01/2022

Zagospodarowany plac w Helence

Może Cię zainteresować:

W Helence zrealizowana została kolejna inwestycja z budżetu obywatelskiego. Nowe głosowanie już we wrześniu

Autor: Magda Sincewicz

10/08/2022