Przetarg na rozbiórkę trybuny zachodniej Areny Zabrze został rozstrzygnięty. Wykonawca będzie miał dwa miesiące na przeprowadzenie prac

Dwanaście firm przystąpiło do przetargu na wykonawcę wyburzenia starej, zachodniej trybuny Areny Zabrze. Najkorzystniejsza oferta została wybrana, a umowa ma zostać podpisana w przyszłym tygodniu.

Fot. Facebook/ Arena Zabrze
Arena Zabrze

Przypomnijmy, że przetarg na wyburzenie trybuny zachodniej stadionu przy ulicy Roosevelta został ogłoszony w pierwszej połowie stycznia 2023 r. Do przetargu przystąpiło dwanaście firm – najwyższa oferta pochodziła od JS Invest Group z Gliwic (ponad 2,5 mln zł), a najniższa – od AKPE Group z Katowic, 536 280 zł. – Dokonaliśmy wyboru najkorzystniejszej oferty w postepowaniu przetargowym na wyburzenie startej trybuny zachodniej. Po uprawomocnieniu się wyboru planujemy w przyszłym tygodniu zawrzeć umowę z katowicką firmą AKPE Group – poinformowała spółka Arena Zabrze.

Jeśli umowa zostanie podpisana, wykonawca będzie miał dwa miesiące na przeprowadzenie rozbiórki. W ramach prac, oprócz samej trybuny z szatniami, rozebrany ma zostać między innymi także budynek administracyjny i maszt oświetleniowy przy trybunie południowej. Przy okazji rozbiórki trybuny zachodniej – zdemontowane krzesełka będą mogli kupić kibice, mieszkańcy czy instytucje.

Dodajmy, że niedawno zakończono proces przeniesienia telewizyjnej infrastruktury z trybuny zachodniej na wschodnią. Podczas prac powstały nowe kabiny komentatorskie, zainstalowano podesty kamer czy podłączono teleinformatyczną infrastrukturę.

Przypomnijmy, że Arena Zabrze docelowo będzie miała 31 871 miejsc. W pierwszym etapie prac, które rozpoczęły się w 2011 roku, powstały trzy trybuny dla 24 563 widzów – z taką pojemnością stadion został dopuszczony do użytkowania w lutym 2016 roku. Budowa ostatniej, czwartej trybuny będzie kosztować 103 mln złotych. Inwestycja ma zakończyć się w 2025 roku.

Arena Zabrze

Może Cię zainteresować:

Ogłoszono przetarg na wyburzenie starej trybuny Areny Zabrze. Krzesełka będą mogli kupić kibice

Autor: Redakcja

13/01/2023

W Arenie Zabrze powstanie nowa siedziba Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży

Może Cię zainteresować:

Zabrzańskie Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z będzie miało nową siedzibę. Na stadionie przy ulicy Roosevelta

Autor: Redakcja

21/11/2022

czytaj więcej:

Arena Zabrze

Kto wybuduje czwartą trybunę Areny Zabrze? Jest przetarg

Arena Zabrze ma być w całości gotowa w 2025 roku

Kto wybuduje ostatnią trybunę Areny Zabrze? Otwarto koperty

Trybuna zachodnia Areny Zabrze jpg

Można już kupić krzesełka ze starej trybuny Areny Zabrze

Trybuna zachodnia Areny Zabrze zostanie wyburzona

Czwarta trybuna Areny Zabrze do wyburzenia. W dwa miesiące

Arena Zabrze

Ogłoszono przetarg na wyburzenie starej trybuny Areny Zabrze

Budowa czwartej trybuny Areny Zabrze

Powstaje czwarta trybuna Areny. Co się dzieje na budowie?

Boisko Koksownik otwarte

„Koksownik” przebudowany i oficjalnie otwarty