Ogłoszono przetarg na wyburzenie starej trybuny Areny Zabrze. Krzesełka będą mogli kupić kibice

Spółka Stadion w Zabrzu ogłosiła przetarg na wyburzenie starej trybuny obiektu przy Roosevelta. Co ciekawe, krzesełka z tej części stadionu będą mogli kupić kibice.

Fot. UM Zabrze
Arena Zabrze

Zakończenie budowy czwartej trybuny Areny Zabrze wchodzi w kolejną fazę realizacji. Spółka ogłosiła przetarg na rozbiórkę dotychczasowej trybuny. Zainteresowani kibice, mieszkańcy czy instytucje będą mogli nabyć historyczne krzesełka, które znajdują się na tej części zabrzańskiego stadionu – informuje zabrzański magistrat.

Trwa jednocześnie tworzenie stanowisk dla komentatorów i operatorów kamer w części wschodniej Areny Zabrze – od strony ul. ks. Damrota. – Przeniesienie infrastruktury jest niezbędne do wyburzenia starej i wybudowania nowej trybuny – podkreślają w Urzędzie Miasta. Dodać warto, że w wybudowanej trybunie od strony ul. Roosevelta powstanie centrum rehabilitacji dla dzieci i młodzieży. Trafi tam ośrodek, który obecnie swoją siedzibę ma przy ul. 3 Maja.

Przypomnijmy, że Arena Zabrze docelowo będzie miała 31 871 miejsc. W pierwszym etapie prac, które rozpoczęły się w 2011 roku, powstały trzy trybuny dla 24 563 widzów – z taką pojemnością stadion został dopuszczony do użytkowania w lutym 2016 roku. Budowa ostatniej, czwartej trybuny będzie kosztować 103 mln złotych. Inwestycja ma zakończyć się w 2025 roku.

W Arenie Zabrze powstanie nowa siedziba Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży

Może Cię zainteresować:

Zabrzańskie Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z będzie miało nową siedzibę. Na stadionie przy ulicy Roosevelta

Autor: Redakcja

21/11/2022

Arena Zabrze z czterema trybunami

Może Cię zainteresować:

Stadion Górnika Zabrze zostanie wreszcie dokończony? „Dziś korzystamy z komfortowych trzech trybun"

Autor: Arkadiusz Nauka

25/05/2022