Tabletka „dzień po” od ręki - lista aptek w Zabrzu

Niedawno NFZ podał do publicznej wiadomości listę aptek uczestniczących w pilotażowym programie wydawanych "od ręki" tabletek ntykoncepcyjnych (niezbędną receptę wystawia zaraz przed zakupem farmaceuta). Znajdziemy na niej m.in. niektóre apteki z Zabrza.

UM Tychy
Apteka


Dzięki programowi ministerstwa zdrowia ta forma antykoncepcji stanie się dostępniejsza, choć uczestniczy w nim póki co niewielki odsetek aptek.

Wykaz jest aktualizowany codziennie (od poniedziałku do piątku). Cały czas do programu mogą przystępować kolejne apteki. Nabór jest otwarty, a NFZ przyjmuje wnioski elektronicznie. Dotychczas do pilotażu zgłosiło się blisko 770 aptek i ich liczba rośnie; mapa i lista są aktualizowana we wszystkie dni robocze. Informacje o aptekach (nazwa, adres itp.), które realizują program są podane w podziale na województwa. Mapa i lista dostępne są pod tym adresem.

Tabletka „dzień po” od ręki - gdzie dostać w Zabrzu

Na terenie Gliwic i okalającego powiatu jak dotąd do programu dostępnej awaryjnej pigułki „dzień po” włączały się zabrzańskie apteki 4 Pory Roku (Wolności 279), Zdrowit+ (Budowlana(, Pharmakon (3 Maja i Miarki), Tilia (Żółkiewskiego) oraz Ziko (3 Maja).

Pozostałe placówki mogą składać wnioski do śląskiego oddziału NFZ (szczegóły na stronach Funduszu).

Apteka

Może Cię zainteresować:

Tabletka „dzień po” od ręki - gdzie dostać w Gliwicach i okolicach

Autor: Redakcja

08/06/2024

Zabrze urzad miasta

Może Cię zainteresować:

Zabrze "Gminą na 5". Samorząd wyróżniony przez naukowców z SGH w Warszawie

Autor: Urszula Gołkowska

10/06/2024

Zabrze karta mieszkanca 2024

Może Cię zainteresować:

Już jest Zabrzańska Karta Mieszkańca. Jak ją wyrobić i gdzie z niej skorzystamy?

Autor: Urszula Gołkowska

04/06/2024