Szpital Miejski w Zabrzu. Pediatrzy powiększyli zespół nocnej i świątecznej opieki medycznej

Dobra wiadomość dla rodziców. Mali pacjenci będą mogli być przyjęci przez trzech lekarzy, którzy dołączyli niedawno do dyżurujących medyków. Co warto wiedzieć o opiece świadczonej poza standardowymi porami?

UM Zabrze
Szpital miejski zabrze

Szpital Miejski w Zabrzu rozszerzył drużynę zajmującą się pacjentami w godzinach nocnych i dniach wolnych. Zespół powiększył się o trzech pediatrów. Są to specjaliści z dziedziny neurologii dziecięcej oraz chorób płuc dzieci. Szpital pochwalił się tą informacją 12 czerwca.

- Mamy nadzieję, że poprawi to dostępność specjalistów z zakresu chorób dziecięcych w naszej placówce - stwierdzają medycy.

Co warto wiedzieć o nocnej i świątecznej opiece świadczonej w zabrzańskim szpitalu? Skorzystamy z niej od godziny 18:00 do 8:00. Natomiast w dni ustawowo wolne od pracy pacjenci mogą przychodzić przez całą dobę. Warto jednak wcześniej upewnić się, czy dostępny jest potrzebny nam specjalista. Takie informacje uzyskamy pod numerem telefonu: 32 277 61 90. Nocna i świąteczna opieka medyczna jest udzielana bezpłatnie. Nie potrzeba również skierowania.

- Pacjent może skorzystać z nocnej i świątecznej opieki medycznej w przypadku nagłego zachorowania, nagłego pogorszenia stanu zdrowia (gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia - jeśli są, to udajemy się na SOR) lub gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia - tłumaczą przedstawiciele placówki w Zabrzu.
Zabrze wodny plac zabaw

Może Cię zainteresować:

Wodne place zabaw rozpoczynają sezon letni. Gdzie warto się wybrać z maluchami?

Autor: Urszula Gołkowska

17/06/2024

Akcja "W Zabrzu dobrze mi się czyta"

Może Cię zainteresować:

Akcja "W Zabrzu dobrze mi się czyta". Na ulicach Pan Kleks, Yoda i Zorro

Autor: Urszula Gołkowska

09/06/2024