Szkole Podstawowej Specjalnej nr 38 w Zabrzu nadano imię Małego Księcia, bohatera powieści Antoine’a de Saint-Exupéry’ego

Zgodnie z uchwałą zabrzańskiej Rady Miasta Szkole Podstawowej Specjalnej nr 38 w Zabrzu nadano imię Małego Księcia. Odsłonięto także okolicznościową tablicę.

W Klubie Biznesowym Areny Zabrze odbyła się uroczystość, podczas której odsłonięto okolicznościową tablicę, a także odczytano uchwałę Rady Miasta nadającą Szkole Podstawowej Specjalnej nr 38 w Zabrzu nadano imię Małego Księcia.

Tytułowy bohater książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego – to postać literacka bliska zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Wierzę, że poprzez obecność Małego Księcia w codziennym życiu placówki, uczniowie będą dojrzewać ubogaceni w mądrość płynącą z kart tej pięknej historii, a jako dorośli będą zawsze pamiętać, że byli kiedyś dziećmi. Wybór tego patrona szkoły z pewnością wpłynie na rozwijanie u podopiecznych umiejętności interpersonalnych, a także uświadomi wagę takich wartości jak odpowiedzialność, bezinteresowność, empatia oraz siła przyjaźni – mówiła prezydent miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik.

Podczas uroczystości odbył się także wykład dr Iwony Tomas, adiunkt Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, na temat czynników blokujących kreatywną twórczość, a potem na scenie pojawili się uczniowie SPS nr 38.

Dzieci zaprezentowały m.in. swoją adaptację fragmentów powieści oraz liczne utwory muzyczne. Była to również okazja do wręczenia nagród wyróżnionym w festiwalu „Kurtyna w górę”, który od lat organizuje Szkoła Podstawowa Specjalna nr 38. Każdy z uczestników mógł wpisać się do pamiątkowej kroniki przygotowanej przez placówkę – informuje zabrzański magistrat.

Freblowskie przedszkole

Może Cię zainteresować:

Pierwsze „freblowskie przedszkole” w Zabrzu. Oficjalny certyfikat dla Przedszkola nr 28 im. Janoscha

Autor: Redakcja

13/12/2022

W Arenie Zabrze powstanie nowa siedziba Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży

Może Cię zainteresować:

Zabrzańskie Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z będzie miało nową siedzibę. Na stadionie przy ulicy Roosevelta

Autor: Redakcja

21/11/2022