Pierwsze „freblowskie przedszkole” w Zabrzu. Oficjalny certyfikat dla Przedszkola nr 28 im. Janoscha

Przedszkole nr 28 im. Janoscha w Zabrzu zostało „freblowskim przedszkolem”. To pierwsza placówka w mieście wyróżniona tym certyfikatem.

Fot. UM Zabrze
Freblowskie przedszkole

Czym są „freblowskie przedszkola”? To placówki, które pozwalają dzieciom na naukę czynności związanych z codziennym życiem – poprzez zabawę dzieci stają się samodzielniejsze. Jednym z elementów tego typu przedszkoli są kolorowe klocki, nazywane „darami”, które mają przygotowywać dzieci do nauki.

Dodajmy, że nazwa „freblowskie przedszkola” pochodzi od nazwiska Friedricha Wilhelma Fröbla, niemieckiego pedagoga, teoretyka i twórcy wychowania przedszkolnego o orientacji humanistycznej. Certyfikaty przydziela natomiast Froebel.pl, zespół edukatorów, nauczycieli, pedagogów i naukowców, którzy wdrażają i realizują założenia pedagogiczne Fröbla.

Metody zaproponowane przez zatrudnionych w Państwa placówce pedagogów są wyjątkowe, a pomoce szkolne, których używacie z pewnością wyzwalają pomysłowość i kreatywność. Jestem przekonana, że pozwalają też najmłodszym poznawać nasz świat kawałek po kawałku – powiedziała Katarzyna Dzióba, zastępca prezydenta miasta Zabrze podczas uroczystości przekazania Przedszkolu nr 28 certyfikatu.

Zielona Pracownia w SP13

Może Cię zainteresować:

Kolejna Zielona Pracownia powstała w zabrzańskiej szkole, tym razem w SP31. Zaprojektowali ją rodzice jednego z uczniów

Autor: Redakcja

08/12/2022