Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu ma nową karetkę. Będą z niej korzystać zespoły transplantacyjne

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu ma nową karetkę. To drugi samochód specjalny, który będzie wykorzystywany przez zespoły transplantacyjne. – Dziękujemy Fundacji Siepomaga za nowy samochód dla naszych wyjazdowych zespołów transplantacyjnych. Auto będzie służyło na co dzień ekipie pobierającej serca i płuca do przeszczepów w Śląskim Centrum Chorób Serca – podkreślają w zabrzańskiej klinice.

Jak wyjaśniają w SCCS, nowa karetka to dar rodziny Żukowskich oraz Fundacji Siepomaga. Z pojazdu na co dzień korzystać będą zespoły transplantacyjne. To ośmioosobowy Mercedes-Benz Vito116 CDI Tourer Pro, który jest wyposażony między innymi w automatyczną skrzynię biegów, odpowiednie sygnały dźwiękowe i świetlne. Karetka została oznaczona logo Fundacji Siepomaga, a także nazwiskiem darczyńcy.

– Niech ta nowa karetka stanowi symbol jedności, współpracy i solidarności, które są niezbędne w walce z chorobą i ratowaniem ludzkich żyć. Śląskie Centrum Chorób Serca wzbogaciło się o znaczący dar, który będzie mieć ogromny wpływ na życie wielu osób – podkreślają w Fundacji Siepomaga.

Dodajmy, że wyjazdowy zespół transplantacyjny Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu składa się zwykle z kilku osób: chirurga pobierającego, pielęgniarki anestezjologicznej, pielęgniarki instrumentacyjnej, kardiologa lub perfuzjonisty, a także z kierowcy. – Ekipa często po serce i płuca dla pacjentów Śląskiego Centrum Chorób Serca przemierza setki kilometrów. W ostatnich miesiącach zdarzały się wyjazdy po narządy do przeszczepów m.in. do Gdańska i Białegostoku – wyjaśniają w SCCS.

Nowy system jest już testowany w SCCS

Może Cię zainteresować:

Śląskie Centrum Chorób Serca wprowadza elektroniczny system kolejkowy. Testy trwają. „Prosimy pacjentów o cierpliwość”

Autor: Redakcja

29/05/2023

Śląskie Centrum Chorób Serca

Może Cię zainteresować:

Sieć Kardiologiczna funkcjonować będzie także w województwie śląskim. Koordynatorem w naszym regionie jest Śląskie Centrum Chorób Serca

Autor: Grzegorz Lisiecki

14/03/2023