Samozwańczy "szeryf drogowy" z Zabrza chciał ukarać innego kierowcę na DTŚ w Chorzowie. Miał pecha, bo zdarzenie widzieli policjanci. "Szeryf" stracił prawo jazdy WIDEO

Wideorejestrator chorzowskiej drogówki zarejestrował niebezpieczne zachowanie jednego z kierujących. Kierowca busa, jak się okazało później - zabrzanin, chcąc samodzielnie zadbać o "porządek" na drodze, zatrzymał się na lewym pasie Drogowej Trasy Średnicowej w Chorzowie, nieomal doprowadzając do zderzenia. Zobaczcie wideo z tego zdarzenia.

Agresja na drodze i chęć samodzielnego wymierzenia sprawiedliwości nie popłaca. Przekonał się o tym 35-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna, chcąc uniemożliwić dalszą jazdę kierowcy jadącemu za nim, zatrzymał swój samochód na łuku drogi na lewym pasie Drogowej Trasy Średnicowej w Chorzowie.

Swoim zachowaniem zmusił tym samym do zatrzymania się jadącego za nim kierowcę audi i do gwałtownej zmiany pasa ruchu przez kierowcę skody.

Całe zajście zarejestrowała kamera wideorejestratora chorzowskiej drogówki. Chorzowscy policjanci zapobiegli dalszej eskalacji konfliktu, a po przejeździe w bezpieczne miejsce przeprowadzili kontrolę drogową.

Kierowcy, który sam chciał wymierzyć sprawiedliwość na drodze, nasi policjanci zatrzymali prawo jazdy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zabrzanin odpowie przed sądem. Grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

- Apelujemy do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Emocje często prowadzą do niebezpiecznych sytuacji, a w konsekwencji do zdarzeń, w których ktoś może poważnie ucierpieć - mówią chorzowscy policjanci.
Gwalciciel zabrze zatrzymany

Może Cię zainteresować:

Gwałt w Zabrzu. Policyjni "łowcy głów" odnaleźli i zatrzymali 56-latka poszukiwanego listem gończym

Autor: Katarzyna Pachelska

18/04/2024

Gornik Zabrze1

Może Cię zainteresować:

Prywatyzacja Górnika Zabrze? Głosowania na przedwyborczej sesji Rady Miasta nie było. „Najpierw spotkania z potencjalnymi inwestorami”

Autor: Grzegorz Lisiecki

17/04/2024

Rewitalizacja parku Hutniczego

Może Cię zainteresować:

Byliście już w Parku Hutniczym w Zabrzu? Zobaczcie, co ciekawego się tam pojawiło

Autor: Redakcja

15/04/2024