Byliście już w Parku Hutniczym w Zabrzu? Zobaczcie, co ciekawego się tam pojawiło

Zadrzewione miejsce wypoczynku zyskało nowy wygląd. Być może zyska także kolejnych gości. Dlaczego warto wybrać się tam na przechadzkę? Przeczytajcie, a potem sprawdźcie sami!

Park Hutniczy w Zabrzu

Teren rekreacyjny odzyskał swój dawny blask dzięki ciekawemu projektowi "Zabrze – miasto przestrzenią rozwoju". Ten obszar został odnowiony oraz wzbogacony o nowe elementy architektoniczne, w tym nowe nasadzenia i oświetlenie. Nie tylko istniejące atrakcje zostały odświeżone, ale także stworzono kolejne alejki i skwery wypoczynkowe, z których jeden wyposażono w gry stolikowe, zapewniając mieszkańcom możliwość relaksu na świeżym powietrzu.

Szczególną uwagę poświęcono również "źródełku Neptuna" znajdującemu się w północnej części parku, które zostało odrestaurowane z dbałością o detale, przyciągając uwagę odwiedzających i zachęcając do zatrzymania się na chwilę w celu odpoczynku. Dzięki przeprowadzonej rewitalizacji, Park Hutniczy oferuje teraz lepsze miejsce do spędzania czasu wolnego dla rodzin, a także sprzyja integracji społecznej poprzez nowoczesny plac zabaw czy skatepark.

- Szukasz idealnego miejsca na spędzenie czasu na świeżym powietrzu z całą rodziną? Odwiedź Park Hutniczy, który przeszedł gruntowną modernizację. To miejsce rekreacji zyskało zupełnie nowy wygląd i mnóstwo atrakcji dla mieszkańców w każdym wieku - zachęcają urzędnicy miejscy.

Cały ten projekt został sfinansowany dzięki środkom pozyskanym przez Miasto Zabrze w ramach programu "Rozwój Lokalny", z pomocą Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021 oraz Budżetu Państwa. Wartość inwestycji przekracza 9 mln złotych. To przykład wykorzystania środków zewnętrznych do przywrócenia miejskiej przestrzeni do życia i dostosowania jej do potrzeb współczesnych społeczności.

Teznia solankowa zabrze gdzie

Może Cię zainteresować:

Czas na spacer, czas na tężnie! W Zabrzu działają już dwie, a kolejne są w przygotowaniu

Autor: Redakcja

11/04/2024

Czatownia konczyce

Może Cię zainteresować:

Kończyce mają własną czatownię ornitologiczną

Autor: Redakcja

21/03/2024