Gwałt w Zabrzu. Policyjni "łowcy głów" odnaleźli i zatrzymali 56-latka poszukiwanego listem gończym

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali poszukiwanego 56-latka. Za mężczyzną wydany został list gończy w związku z przestępstwem zgwałcenia, do którego doszło kilkanaście lat temu w Zabrzu.

Policja Śląska
Gwalciciel zabrze zatrzymany

Kryminalni z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 56-letniego mężczyznę. Był on poszukiwany był na podstawie listu gończego, wydanego przez Sąd Okręgowy w Krakowie za zgwałcenie, którego dopuścił się w 2008 roku na terenie Zabrza.

Przestępstwo to wyszło na jaw w 2021 roku, a od października 2023 roku, po uprawomocnieniu się wyroku sądu, mężczyzna był poszukiwany najpierw nakazem doprowadzenia do aresztu, a następnie listem gończym wydanym w lutym 2024 roku.

Śląscy łowcy głów ścigają sprawców najgroźniejszych przestępstw, dlatego na początku marca tego roku śledczy przejęli zabrzańską sprawę i szybko ustalili prawdopodobne miejsce ukrywania się poszukiwanego. Przebywał on na terenie jednego z osiedli w Krakowie. Został zatrzymany, gdy rano wychodził z mieszkania, które wynajmował wraz z partnerką.

Gornik Zabrze1

Może Cię zainteresować:

Prywatyzacja Górnika Zabrze? Głosowania na przedwyborczej sesji Rady Miasta nie było. „Najpierw spotkania z potencjalnymi inwestorami”

Autor: Grzegorz Lisiecki

17/04/2024

Rewitalizacja parku Hutniczego

Może Cię zainteresować:

Byliście już w Parku Hutniczym w Zabrzu? Zobaczcie, co ciekawego się tam pojawiło

Autor: Redakcja

15/04/2024

Teznia solankowa zabrze gdzie

Może Cię zainteresować:

Czas na spacer, czas na tężnie! W Zabrzu działają już dwie, a kolejne są w przygotowaniu

Autor: Redakcja

11/04/2024