Ruch na obu wiaduktach na alei Korfantego nad DK88 wkrótce zostanie przywrócony. Wszystkie prace mają zakończyć się jeszcze w tym miesiącu

Dobiegają końca prace na wiaduktach nad DK88 i torami PKP w ciągu alei Korfantego. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu, na piątek, 10 listopada, planowane jest wprowadzenie docelowej organizacji ruchu.

Fot. Mapy Google
Wiadukt na alei Korfantego nad DK88 w Zabrzu

Inwestycja o nazwie „Przebudowa obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze. Wiadukty w ciągu alei Korfantego nad Drogą Krajową nr 88 i torami PKP” dobiega końca. Przypomnijmy, że w drugiej połowie października montowano dylatacje na wiadukcie zachodnim – wiadukt został zamknięty, a ruch odbywał się wiaduktem wschodnim.

Prace sprawiły, że skręt w lewo z alei Korfantego na DK88 został zamknięty. Poprowadzono objazd rondem Żołnierzy-Górników, ulicami Mielżyńskiego oraz Szkubacza – aż do zjazdu na „krajówkę”.

Jeszcze w tym tygodniu ruch ma zostać przywrócony na obu wiaduktach. – Informujemy, że na 10 listopada planowane jest wprowadzenie docelowej organizacji ruchu na al. Korfantego po przebudowie wiaduktów w ciągu al. Korfantego nad DK88 i torami PKP. Ruch zostanie przywrócony na obu wiaduktach – poinformował Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

Jak dodają w MZD, „do zakończenia wszystkich prac (czyli do 20 listopada) pozostanie nieczynna łącznica zjazdowa z DK88 do Al. Korfantego. Wyłączone pozostaną z ruchu również zewnętrzne pasy jezdni w ciągu DK 88 w obu kierunkach”.

Centrum przesiadkowe na Goethego

Może Cię zainteresować:

Kiedy zostanie otwarte centrum przesiadkowe na Goethego? Inwestycja jest opóźniona, ale „widać” już koniec prac

Autor: Redakcja

30/10/2023

Elektrociepłownia Fortum w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Sezon grzewczy bez awarii? Kontrolę w zabrzańskiej elektrociepłowni Fortum przeprowadził robot Gecko

Autor: Redakcja

24/10/2023