Rozbój na Pułaskiego: policjanci najpierw zatrzymali 36-latkę, a teraz także drugiego sprawcę, 47-letniego zabrzanina

Na trzy miesiące resztowany został 47-latek, który podejrzany jest o rozbój, do którego doszło na ulicy Pułaskiego. Jeszcze w październiku zabrzanin, wraz ze swoją znajomą, pobił i okradł poznanego wcześniej przez kobietę 40-letniego mężczyznę. Grozi mu teraz kara nawet do piętnastu lat więzienia.

Fot. Policja Zabrze
Areszt za rozbój na Pułaskiego

Do zdarzenia doszło 13 października. Na ulicy Pułaskiego 36-latka zwabiła swojego znajomego i wspólnie z 47-latkiem, używając przemocy, ukradła mu telefon.

– Od tego czasu zabrzańscy kryminalni prowadzili intensywne czynności zmierzające do ustalenia, a także zatrzymania sprawców napaści. Pierwsza w tej sprawie zatrzymana została 36-letnia mieszkanka Zabrza – informuje Komenda Miejska Policji.

Jak się okazało, 36-latka jest również podejrzana o zranienie nożem swojego sąsiada, w przeszłości była już także notowana za przestępstwa przeciwko mieniu. Została zatrzymana na początku listopada i usłyszała zarzuty spowodowania obrażeń ciała, kierowania gróźb karalnych oraz dokonania rozboju. Na trzy miesiące trafiła do aresztu.

Teraz policjanci z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy zatrzymali 47-latka, który był wspólnikiem kobiety. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a we wtorek, 28 listopada, Sąd Rejonowy w Zabrzu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Oszust Zabrze

Może Cię zainteresować:

Oszustwo „na pracownika banku”. 61-letnia kobieta straciła swoje oszczędności. „Oszuści działają tak wiarygodnie, że połączenie nie wzbudza podejrzeń”

Autor: Redakcja

27/11/2023

Zabrze nozowniczka

Może Cię zainteresować:

36-latka zaatakowała sąsiada nożem. Nie był to jej pierwszy „wybryk”

Autor: Redakcja

13/11/2023