Rok po rosyjskiej agresji na Ukrainę: Zabrze będzie nadal wspierać Równe. Podpisano deklarację współpracy

W piątek, 24 lutego, mija rok od ataku Rosji na Ukrainę. Przez ten czas Zabrze, wraz z niemieckim Essen, organizowało pomoc dla partnerskiego miasta Równe. W zabrzańskim magistracie podsumowano rok wspólnych działań, zadeklarowano także dalszą pomoc.

W czwartek, 23 lutego, w Sali Historycznej Urzędu Miasta, zorganizowana została wideokonferencja z przedstawicielami miast partnerskich Zabrza – Essen i Równego. Podsumowano rok działań na rzecz wsparcia Równego, jak i obywateli Ukrainy, a co istotne, zadeklarowano dalszą pomoc. Podczas wideokonferencji prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik rozmawiała z nadburmistrzem Essen Thomasem Kufenem, zarządem Essen oraz merem ukraińskiego miasta Równe – Oleksandrem Tretiakiem. Mer Równego dziękował mieszkańcom partnerskich miast, Zabrza i Essen, za pomoc przekazywaną na Ukrainę od pierwszych dni wojny.

Podczas wideokonferencji przez przedstawicieli miast biorących udział w konferencji podpisany został trójstronny list dotyczący współpracy. – Podejmując inicjatywę nadburmistrza Essen Thomasa Kufena zadeklarowaliśmy dalsze działania pomocowe dla walczącej Ukrainy. Pamiętajmy, że żołnierze za naszą wschodnią granicą walczą nie tylko o niepodległość swojego państwa, ale także o zachowanie pokoju w Europie – podkreśliła Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Scena Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

„Psalmy miłości i nadziei” w Domu Muzyki i Tańca. Niezwykły koncert rok po rosyjskiej napaści na Ukrainę

Autor: Redakcja

15/02/2023

Transformatory dla Ukrainy

Może Cię zainteresować:

Z Zabrza ruszył kolejny transport z pomocą humanitarną dla miasta Równe. „Oprócz agregatów to także żywność, środki medyczne, odzież, koce i śpiwory”

Autor: Redakcja

24/01/2023