„Psalmy miłości i nadziei” w Domu Muzyki i Tańca. Niezwykły koncert rok po rosyjskiej napaści na Ukrainę

W piątek, 24 lutego, minie rok od rosyjskiej napaści na Ukrainę. Na scenie Domu Muzyki i Tańca odbędzie się niezwykły koncert. Wezmą w nim udział znani artyści, a publiczność będzie mogła wysłuchać „Psalmów miłości i nadziei”. Muzykę, do słów Jerzego Łysińskiego, stworzył Michał Jurkiewicz.

Fot. Facebook/ Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu
Scena Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu

Koncert będzie niósł pokojowe przesłanie. Na scenie Domu Muzyki i Tańca pojawią się Janusz Radek, Basia Giewont, Iza Szafrańska oraz Michał Grobelny. Jak zapowiadają organizatorzy, wokalistom towarzyszyć będą Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego, muzycy Akademickiej Orkiestry Symfonicznej „Maso" z Charkowa, chór „Resonans con tutti” oraz zespół w składzie Tomasz Mądzielewski (perkusja), Tomasz Bielecki (perkusjonalia), Paweł Grzesiuk (gitara basowa), Dobrosław Jabłoński (gitara), Kamil Barański (keyboard), Szymon Kamykowski (saksofon), Mateusz Pliniewicz (skrzypce), Michał Jurkiewicz (kierownictwo muzyczne, piano, skrzypce).

Podczas koncertu usłyszymy utwory inspirowane księgami Starego Testamentu, podejmujące wątek ufności człowieka wobec Boga w obliczu klęski i trwogi. Oratorium jest swego rodzaju opisem duchowej wędrówki człowieka, której pomimo lęku, wątpliwości i dramatycznych doświadczeń, towarzyszą wiara, nadzieja i miłość. Kompozycja Michała Jurkiewicza, łącząca w sobie elementy klasyki, muzyki pop, gospel i etno, w przejmujący sposób wprowadza słuchacza w świat starożytnego Izraela z kart Biblii, klęsk, rozpaczy, ale i wielkiej, nieprzemijającej nadziei. To czas, w którym na dnie smutku i tęsknoty rozkwitała najwspanialej wyrażona miłość Ludu Przymierza do Boga – zapowiadają w DMiT.

Bilety na to wydarzenie kosztują 50, 70 i 90 złotych.

„Resonans con tutti” koncert w DMiT

Może Cię zainteresować:

W Domu Muzyki i Tańca odbył się charytatywny koncert chóru „Resonans con tutti” dla stowarzyszenia „Zabrzanka”

Autor: Redakcja

27/12/2022

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Muzyka, de Gaulle i architektura. Czy Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu to najbardziej niedoceniany przykład socrealizmu w Polsce?

Autor: Marcin Zasada

18/11/2023