Przebudowa skrzyżowania w Mikulczycach: uwaga, ruch pieszych wzdłuż ulicy Tarnopolskiej odbywa się po torowisku

W Mikulczycach trwa przebudowa skrzyżowania ulic Tarnopolskiej, Kościuszki i Chopina. W związku z kolejnym etapem prac doszło do kolejnych zmian w organizacji ruchu, tym razem pieszych.

Przypomnijmy, że umowa na rozbudowę skrzyżowania ulic Tarnopolskiej, Kościuszki i Chopina zabrzański magistrat podpisał w lipcu zeszłego roku. Wartość inwestycji to ok. 11 milionów złotych, a wykonawcą jest katowicka firma Drogopol. Prace weszły w kolejny etap, co wiąże się ze zmianami organizacji ruchu, tym razem jednak chodzi o pieszych.

W związku z obecnie prowadzonymi robotami na skrzyżowaniu ulic: Tarnopolska, Kościuszki, Chopina, ruch pieszych wzdłuż ul. Tarnopolskiej na remontowanym odcinku został przekierowany na torowisko tramwajowe. Działanie to ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu pieszego oraz sprawnego wykonywania robót drogowych. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i poruszanie się zgodnie z wytyczonymi ciągami pieszymi. Przepraszamy za utrudnienia – poinformował Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

Podczas rozbudowy skrzyżowania przebudowane zostaną zatoki autobusowe, chodniki, powstaną ponadto miejsca postojowe, tramwajowy peron i sygnalizacja świetlna. W planach jest budowa kanału technologicznego, kanalizacji deszczowej, przebudowę kolektora kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej i gazowej oraz sieci elektroenergetycznej.

DK94 zostanie przebudowana

Może Cię zainteresować:

Odcinek drogi krajowej 94 z Zabrza do Pyskowic zostanie przebudowany. Za ponad 163 miliony złotych. Wybrano wykonawcę

Autor: Grzegorz Lisiecki

10/03/2023

Hotel Admiralspalast w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Budynek dawnego hotelu Admiralspalast zostanie zrewitalizowany. Miasto ogłosiło przetarg na remont ikony śląskiej architektury

Autor: Grzegorz Lisiecki

08/03/2023