Prace na wiadukcie na ulicy Hermisza zbliżają się do końca. Inwestycja kosztowała ponad 2,6 mln złotych. Kiedy otwarcie dla ruchu?

Dobiegają końca prace na wiadukcie na ulicy Hermisza. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu, otwarcie wiaduktu dla ruchu zaplanowano na 15 marca.

Fot. Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu
Prace na wiadukcie w ciągu ulicy Hermiesza dobiegają końca

Przypomnijmy, że prace związane z „Przebudową obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze z podziałem na części. Część 7: Wiadukt w ciągu ul. Hermisza nad DK88 i torami PKP” prowadzi firma Eurovia SA. Pierwotnie inwestycja miała zakończyć się w styczniu 2023 roku, ostatecznie jednak wiadukt zostanie oddany do użytku w przyszłym tygodniu.

Inwestycja obejmowała między innymi rozbiórkę i odbudowę płyty wiaduktu na Hermisza, wzmocnienie dźwigara stalowego, przebudowę przyczółków i podpory oraz wykonanie nowej nawierzchni drogowej wraz z dylatacjami i nowym odwodnieniem. Prace kosztowały w sumie ponad 2,6 mln złotych.

We wtorek, 7 marca, na wiadukcie układano warstwę wiążącą. Potem przyszła kolej na warstwę ścieralną. Jak zapowiada Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu, udostępnienie wiaduktu do ruchu planowane jest na 15 marca.

Hotel Admiralspalast w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Budynek dawnego hotelu Admiralspalast zostanie zrewitalizowany. Miasto ogłosiło przetarg na remont ikony śląskiej architektury

Autor: Grzegorz Lisiecki

08/03/2023

Rondo aleja Korfantego

Może Cię zainteresować:

Trwają prace związane z przedłużeniem alei Korfantego. Inwestycja ma połączyć północną część miasta z południową

Autor: Redakcja

06/03/2023