Powstaje ostatnia, czwarta trybuna Areny Zabrze, która zwiększy pojemność stadionu do 32 tysięcy miejsc. Co się dzieje na placu budowy?

Ciężki sprzęt pracuje od kilku tygodni na placu budowy czwartej trybuny Areny Zabrze. Inwestycja, która kosztuje niemal 46 milionów złotych zwiększy pojemność stadionu do około 32 tysięcy miejsc. Co się dzieje na budowie?

Przypomnijmy, że czwartą, zachodnią trybunę stadionu przy ulicy Roosevelta buduje Mostostal Zabrze GPBP SA, firma, która uczestniczyła także w pierwszym etapie budowy Areny. Oferta Mostostalu została wybrana już w maju, ale wówczas wpłynęło odwołanie innego przedsiębiorstwa startującego w przetargu. Koniec końców – Krajowa Izba Odwoławcza podtrzymała wybór oficjalnie umowę na „Dokończenie budowy Stadionu im. E. Pohla w Zabrzu” podpisano 19 czerwca.

Mostostal realizuje zadanie za ponad 45,9 mln zł, co jest kwotą o 9 milionów złotych niższą niż szacowało w kosztorysie miasto. Prace mają potrwać dwanaście miesięcy.

Już pod koniec lipca na plac budowy – przygotowany wcześniej przez katowicką firmę AKPE Group, która rozebrała starą trybunę – wjechał już ciężki sprzęt. Zakończono zabezpieczanie wykopu, trwają prace związane z przygotowaniem fundamentów pod zbiornik retencyjny. Zbiornik sprawi, że będzie można wykorzystywać wody opadowe z dachu trybuny na przykład do podlewania murawy. – W sierpniu wykonawca stabilizuje też grunty pod ławy, które znajdą się pod konstrukcją trybuny – informuje zabrzański magistrat.

W nowej trybunie znajdą się między innymi szatnia wraz z kompleksem odnowy biologicznej, siedziby Muzeum Sportu Zabrzańskiego oraz Klubu Biznesu wraz z restauracją, a także loże biznesowe, pomieszczenia biurowe i stanowiska dla mediów. Budowa czwartej trybuny sprawi, że pojemność stadionu przy ulicy Roosevelta wzrośnie z 24,5 tys. do ok. 32 tysięcy miejsc.

Budowa czwartej trybuny Areny Zabrze

Może Cię zainteresować:

Trwa budowa zachodniej trybuny Areny Zabrze. Na stadion wjechał ciężki sprzęt, a prace mają się zakończyć w dwanaście miesięcy

Autor: Grzegorz Lisiecki

27/07/2023

Mostostal wybuduje zachodnią trybunę Areny Zabrze

Może Cię zainteresować:

Jest firma, która wybuduje czwartą trybunę Areny Zabrze. Umowa zostanie podpisana w przyszłym tygodniu. „To godny zaufania wykonawca”

Autor: Grzegorz Lisiecki

02/06/2023