Policyjna akcja „Trzeźwość": pięciu pijanych kierowców zostało zatrzymanych na ulicach Zabrza. „Rekordzista” miał ponad promil

Pięciu nietrzeźwych kierowców zatrzymanych zostało podczas poniedziałkowej akcji policji pod nazwą „Trzeźwość". – Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących – informuje zabrzańska komenda.

Fot. Policja Zabrze
W Zabrzu podczas akcji policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców

Akcja „Trzeźwość" rozpoczęła się w poniedziałek rano, a policyjne patrole kontrolowały stan trzeźwości kierowców w kilku miejscach miasta. W sumie funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu przebadali 467 kierujących. Jak się okazało, pięć osób znajdowało się pod wpływem alkoholu. Wśród nich jeden rowerzysta, a także osoba posiadająca zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Rekordzista miał ponad promil alkoholu w organizmie.

W przypadku kierowania pojazdem w tak zwanej recydywie, kara może wynieść nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Osoba, która prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż mechaniczny w stanie nietrzeźwości podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł – wyjaśniają zabrzańscy policjanci.

Tego typu akcje organizowane są cyklicznie. Mają poprawić bezpieczeństwo na drogach i zmniejszyć liczbę wypadków, które powodują nietrzeźwi kierujący. Jak przypominają policjanci, w zeszłym roku pijani kierowcy na drogach województwa śląskiego spowodowali 90 wypadków, w których zginęło 9 osób, a 104 zostały ranne. W 2022 roku na zabrzańskich drogach zatrzymano nietrzeźwych 425 kierujących.

Apelujemy o więcej zdrowego rozsądku i niewsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Jedna nieprzemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego życia – podkreślają policjanci.

Przekroczył prędkość i nie miał prawa jazdy

Może Cię zainteresować:

Był poszukiwany trzema listami gończymi za niezapłacone grzywny oraz posiadanie narkotyków. Został zatrzymany, bo jechał za szybko...

Autor: Redakcja

27/03/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

W uszach słuchawki, a w organizmie 1,5 promila. 40-letni zabrzanin ukarany został wysokim mandatem

Autor: Redakcja

21/03/2023

czytaj więcej:

Policjanci podczas kontroli drogowej

Dziewięciu pijanych kierujących. „Rekordzista” z 1,5 promila

Akcja trzeźwość

1300 przebadanych kierowców, trzech pod wpływem alkoholu

Policja Zabrze

Czterech nietrzeźwych kierowców, „rekordzista” z 1,5 promila

Akcja trzeźwość zabrze

Policyjna akcja "Trzeźwość" na zabrzańskich drogach

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 17 latkę z Wrocławia1 jpg

Oszustwo metodą „na lekarza”. Policjanci zatrzymali 17-latkę

Zabrzańscy policjanci z zatrzymanym mężczyzną

Nóż, gaz łzawiący. 60-latek zaatakował policjantów

Zabrzańscy policjanci zabezpieczyli narkotyki w dwóch mieszkaniach

Ponad kilogram marihuany w aucie, amfetamina w mieszkaniach