Podawali się za pracowników administracji, twierdzili, że chcą sprawdzić jakość wody. Ukradli 92-latce wszystkie oszczędności...

Dwoje oszustów – mężczyzna i kobieta – podając się za pracowników administracji okradło 92-letnią mieszkankę Zabrza. Do mieszkania weszli pod pretekstem sprawdzenia jakości wody. Seniorka straciła całe swoje oszczędności...

Fot. Policja Zabrze
Policjanci ustalają oszustów którzy okradli 92-letnią kobietę w centrum Zabrza

W środę, 5 kwietnia, w centrum miasta doszło do kradzieży. Do mieszkania 92-letniej zabrzanki przyszedł nieznany jej wcześniej mężczyzna wraz z kobietą. Podawali się za pracowników administracji. Do mieszkania weszli pod pretekstem konieczności sprawdzenia jakości wody. Kobieta odwróciła uwagę 92-latki rozmową, a w tym czasie mężczyzna przeszukał mieszkanie i ukradł 5 tysięcy złotych. Seniorka zorientowała się, że została okradziona, kiedy oszuści opuścili jej mieszkanie.

Ostrzegamy przed wpuszczaniem do mieszkań obcych. Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu, by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym – podkreślają policjanci.

Ostrzegamy przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych przedstawiających się jako pracowników administracji budynków i inkasentów. Kiedy osoba przedstawia się jako pracownik firmy lub urzędu, zawsze prośmy o okazanie legitymacji, bądź sprawdźmy to telefonicznie. W tego typu sytuacjach zawsze możemy również poprosić życzliwego sąsiada o pomoc, aby towarzyszył nam podczas takiej wizyty. Oszuści wykorzystują fakt, że starsi ludzie stosunkowo szybko nabierają zaufania do nowo poznanych osób i nawet jeśli słyszeli o podobnych kradzieżach, to nie biorą pod uwagę, że to właśnie na nich może być zastawiona pułapka – przestrzega zabrzańska komenda.

Zabrzańscy policjanci zabezpieczyli narkotyki w dwóch mieszkaniach

Może Cię zainteresować:

Ponad kilogram marihuany w aucie, amfetamina w mieszkaniach. Zarzuty dla dwóch mężczyzn

Autor: Redakcja

04/04/2023

Policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali 40-letniego kierowcę

Może Cię zainteresować:

„Kolekcjonerska” karta zamiast prawa jazdy? 40-latek przedstawił policjantom „dokument” wydany w Norwegii

Autor: Redakcja

31/03/2023