„Kolekcjonerska” karta zamiast prawa jazdy? 40-latek przedstawił policjantom „dokument” wydany w Norwegii

„Kolekcjonerska” karta zamiast prawa jazdy? 40-latek podczas drogowej kontroli przedstawił policjantom fałszywy dokument. Teraz grozi mu więzienie.

Fot. Policja Zabrze
Policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali 40-letniego kierowcę

Do kontroli doszło w czwartek, na ulicy Dubiela. Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zatrzymali do kontroli 40-letniego kierowcę dostawczego forda, który wylegitymował się prawem jazdy wydanym w... Norwegii. – Mundurowi błyskawicznie zorientowali się, że mają do czynienia z podróbką – kolekcjonerską kartą imitującą prawdziwy dokument. Gdy policjanci zweryfikowali prawo jazdy, ich podejrzenia potwierdziły się – relacjonują policjanci.

40-latka czekają teraz kłopoty. Mężczyzna odpowiadać będzie za przestępstwo posłużenia się nieautentycznym dokumentem, za co grozi mu teraz więzienie.

W internecie funkcjonuje wiele stron, na których można zamówić prawie każdy dokument, na przykład dowód osobisty czy prawo jazdy. Część z nich jest wykonana w sposób do złudzenia przypominający prawdziwe. Jednak już za posługiwanie się takimi dokumentami jako autentycznymi, grozi kara nawet do 5 lat więzienia, o czym przekonał się właśnie zatrzymany w Zabrzu mężczyzna – przestrzega zabrzańska komenda.

Znaleziona w Zabrzu broń trafi do muzeum

Może Cię zainteresować:

Znaleziony w Zabrzu karabinek Mauser trafi do tarnogórskiego muzeum. „To wartościowy eksponat”

Autor: Redakcja

30/03/2023

Komisariat III policji w Zabrzu jpg

Może Cię zainteresować:

45-letni zabrzanin znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką i bratem. Usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu

Autor: Redakcja

29/03/2023