Planowane wyłączenia prądu w Zabrzu. Część mieszkańców zostanie pozbawiona energii elektrycznej

W tym tygodniu w wielu śląskich miastach wystąpią planowane wyłączenia prądu. Bez energii elektrycznej będą także mieszkańcy Zabrza.

Pixabay
Energia elektryczna

Co prawda dostawca z kilkudniowym wyprzedzeniem podaje daty przerwy w dostawie energii, w wielu miejscach może to się okazać sporym problemem. Jest to jednak nieuniknione i wynika z niezbędnej konserwacji lub naprawy sieci.

Sytuacja dotyczy wielu miejsc na mapie regionu. Z utrudnieniami będą musieli liczyć się mieszkańcy m.in. Katowic, Zabrza, Bytomia czy Bielska-Białej. Najwięcej wyłączeń należy spodziewać się na Żywiecczyźnie, w powiatach bielskim i cieszyńskim. W pozostałych gminach też będzie ich sporo.

Zgodnie z informacjami podanymi przez dostawcę, planowane wyłączenia prądu w Zabrzu wystąpią 24 i 25 listopada przy ulicy: Księcia Henryka Pobożnego 7, 7a,9, 9a, 10, 24, 26, 26a, 28, 28a, 30, 30a, 32, 32a, 34, 34a oraz Andersa 72, 72a, 74, 74a, a także Jana Heweliusza 34. Utrudnienia potrwają od godz. 8 do godz. 16.

Jak rozpoznać, czy brak prądu w domu to awaria czy planowane wyłączenie? Dobrze jest sprawdzić bezpieczniki. Jeśli sytuacja dotyczy całego bloku, warto skontaktować się z właścicielem budynku lub administracją. Gdy prądu nie ma na całej ulicy lub w okolicy może to świadczyć o planowanym wyłączeniu.

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub poważnej awarii należy pamiętać o telefonie pod numer alarmowy 991.

W Arenie Zabrze powstanie nowa siedziba Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży

Może Cię zainteresować:

Zabrzańskie Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z będzie miało nową siedzibę. Na stadionie przy ulicy Roosevelta

Autor: Redakcja

21/11/2022

Podium

Może Cię zainteresować:

Najlepsza fryzjerka świata pochodzi z Zabrza. To Ewa Kośniewska. „Dałam z siebie wszystko, co na ten moment umiałam”

Autor: Magda Sincewicz

10/11/2022