Piłkarze ręczni z Zabrza zagrają w mistrzostwach Europy!

Fot. Pixabay
Pilka reczna

Dwóch zawodników Górnika Zabrze znalazło się w kadrze reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Jeden z nich skorzystał na pechu kolegi, który zakaził się koronawirusem.

W rozgrywkach PGNiG Superligi trwa przerwa, która jest spowodowana startującymi za chwilę mistrzostwami Europy w piłce ręcznej. Górnik Zabrze, który po trzynastu spotkaniach zajmuje czwarte miejsce, o ligowe punkty powalczy dopiero 5 lutego.

Górnik będzie trzymać kciuki za tę dwójkę

Zabrzanie jednak się nie obijają i cały czas są w treningu. Niedawno wystąpili w turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim, który ukończyli na drugim miejscu. Teraz przygotowują się do podobnych zawodów w Gdańsku.

Teraz przez dłuższy czas z zespołem nie będą trenować Bartłomiej Bis i Damian Przytuła. Obaj ostatnio dużo czasu spędzili na zgrupowaniach reprezentacji Polski, która szlifowała formę na mistrzostwa Europy. Nie było jednak pewne, że selekcjoner Patryk Rombel ostatecznie zabierze ich ze sobą na Słowację.

Poznaliśmy już ostateczną kadrę Biało-Czerwonych. Przytuła bez większych problemów wywalczył sobie w niej miejsce. Na liście rezerwowych był Bis, ale na turniej jedzie, bo w kadrze pojawił się koronawirus. Pozytywny wynik testu otrzymali Dawid Dywidzik i Rafał Przybylski, a zawodnik Górnika zastąpił pierwszego z nich.

Polacy rozpoczynają mistrzostwa Europy w piątek 14 stycznia. Na początek zmierzą się z Austrią, a dwa dni później z Białorusią. Na koniec fazy grupowej dojdzie do hitowego spotkania z Niemcami (18 stycznia). Warto obserwować i trzymać kciuki z zabrzańskich szczypiornistów.

czytaj więcej:

IMG 5918

Górnik pożegnał Turcję remisem. Strzelił Podolski

FOTO14

Górnik z Bułgarami na remis. Obiecująca postawa młodzieży

C6

Górnik poleciał do Turcji z nowym piłkarzem

259761433 4648001125260779 8396282296337476623 n

Górnik rewolucji nie uniknie. Czołowi piłkarze chcą odejść!

Lukas Podolski

Podolski wyjątkiem od reguły. Ślązacy z Niemiec nie wracali

Jimenez

Górnik Zabrze już zimą może stracić gwiazdę

Handball

Jutro mecz. Stawką brązowy medal Mistrzostw Polski!