Piłkarze ręczni z Zabrza zagrają w mistrzostwach Europy!

Dwóch zawodników Górnika Zabrze znalazło się w kadrze reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Jeden z nich skorzystał na pechu kolegi, który zakaził się koronawirusem.

Fot. Pixabay
Pilka reczna

W rozgrywkach PGNiG Superligi trwa przerwa, która jest spowodowana startującymi za chwilę mistrzostwami Europy w piłce ręcznej. Górnik Zabrze, który po trzynastu spotkaniach zajmuje czwarte miejsce, o ligowe punkty powalczy dopiero 5 lutego.

Górnik będzie trzymać kciuki za tę dwójkę

Zabrzanie jednak się nie obijają i cały czas są w treningu. Niedawno wystąpili w turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim, który ukończyli na drugim miejscu. Teraz przygotowują się do podobnych zawodów w Gdańsku.

Teraz przez dłuższy czas z zespołem nie będą trenować Bartłomiej Bis i Damian Przytuła. Obaj ostatnio dużo czasu spędzili na zgrupowaniach reprezentacji Polski, która szlifowała formę na mistrzostwa Europy. Nie było jednak pewne, że selekcjoner Patryk Rombel ostatecznie zabierze ich ze sobą na Słowację.

Poznaliśmy już ostateczną kadrę Biało-Czerwonych. Przytuła bez większych problemów wywalczył sobie w niej miejsce. Na liście rezerwowych był Bis, ale na turniej jedzie, bo w kadrze pojawił się koronawirus. Pozytywny wynik testu otrzymali Dawid Dywidzik i Rafał Przybylski, a zawodnik Górnika zastąpił pierwszego z nich.

Polacy rozpoczynają mistrzostwa Europy w piątek 14 stycznia. Na początek zmierzą się z Austrią, a dwa dni później z Białorusią. Na koniec fazy grupowej dojdzie do hitowego spotkania z Niemcami (18 stycznia). Warto obserwować i trzymać kciuki z zabrzańskich szczypiornistów.

czytaj więcej:

Amicitia zurych gornik zabrze

Wielkie rozczarowanie w Zabrzu. Górnik odpadł z pucharów

1200px Ernest Pohl Stadium Zabrze 2

Reprezentacja Polski zagra w Zabrzu. Bilety kosztują grosze

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze przegrali dwa ostatnie mecze

Przerwa źle wpłynęła na szczypiornistów Górnika Zabrze

Lentner roman gornik zabrze

Złe wieści z Berlina. Legenda Górnika Zabrze ciężko choruje

Gomola jan gornik zabrze

Jan Gomola. Legendarny bramkarz Górnika Zabrze

Lukas Podolski był najlepszym zawodnikiem w meczu Górnik Zabrze - Cracovia

Podolski w formie, więc Górnik wygrywa. Cracovia rozbita

FOTO13

Górnik Zabrze wciąż niepokonany w Turcji