Piłkarze ręczni Górnika Zabrze zajęli ostatnie, czwarte miejsce na turnieju w Głogowie. Zadecydowały rzuty karne

Przygotowujący się do nowego sezonu piłkarze ręczni Górnika Zabrze zajęli ostatnie, czwarte miejsce w Memoriale im. Ryszarda Matuszaka, który został rozegrany w Głogowie.

Taras Minotskyi (Górnik Zabrze)

Podopieczni trenera Tomasza Strząbały w pierwszym meczu zmierzyli się z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. O losach meczu zadecydowała I połowa, którą zabrzanie rozpoczęli źle (5:11) i tak samo zakończyli (10:17). Po przerwie zaczęli odrabiać straty – w końcówce przegrywali już tylko 25:26, ale ostatecznie mecz zakończył się wygraną Ostrovii.

W meczu o trzecie miejsce zabrzanie zmierzyli się z gospodarzami, Chrobrym Głogów, choć wydawało się, że to właśnie te dwa zespoły zagrają w finale. Tymczasem Chrobry przegrał z MMTS Kwidzyn (26:31). Mecz lepiej rozpoczął Górnik – zabrzanie prowadzili 9:4. Miejscowi odrobili do przerwy większość strat, ale w II połowie Górnik znów prowadził wysoko – 25:19. Końcówka należała do Chrobrego. Dość powiedzieć, że od 52 minuty zabrzanie zdobyli tylko jedną bramkę przy ośmiu trafieniach gospodarzy… Mecz zakończył się remisem, a karne lepiej wykonywali szczypiorniści Chrobrego (4:2).

Dodajmy, że meczu o pierwsze miejsce MMTS Kwidzyn wygrał z Ostrovią 32:30.

Końcowa kolejność Memoriału im. Ryszarda Matuszaka:

1. MMTS Kwidzyn
  2. Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.
  3. KGHM Chrobry Głogów
  4. Górnik Zabrze

Dodajmy, że 12-13 sierpnia zabrzanie wezmą udział w kolejnym turnieju. W Mielcu odbędzie się XI Memoriał Antoniego Weryńskiego, byłego zawodnika, a później prezesa Stali. Pierwszego dnia zagrają Handball Stal Mielec i Padwa Zamość (godz. 18) oraz Górnik Zabrze i dwunastokrotny zwycięzca czeskich rozgrywek HCB Karviná (godz. 20). W niedzielę mecz o trzecie miejsce (g. 12) i finał (g. 14).

KPR Ostrovia – Górnik Zabrze 29:25 (17:10)
Górnik:
Ligarzewski, Wyszomirski – Szyszko 5, Tokuda 3, Morkovsky 2, Bachko 1, Artemenko 3, Krawczyk 3, Bogacz, Minotskyi, 1, Kaczor 3, Ilchenko 1, Wąsowski, Przytuła 3. Kary: 6 minut.

KGHM Chrobry Głogów – Górnik Zabrze 27:27 (12:13), rzuty karne 4:2
Górnik:
Ligarzewski, Wyszomirski – Szyszko 6, Tokuda 3, Morkovsky 5, Bachko 1, Artemenko 3, Krawczyk, Bogacz 1, Dudkowski, Minotskyi, Kaczor, Ilchenko 6, Wąsowski, Przytuła 2.

Górnik Zabrze

Może Cię zainteresować:

Dwa sparingi z HC Zubří, dwie wygrane piłkarzy ręcznych Górnika. W najbliższy weekend kolejne mecze: zabrzanie zagrają w Głogowie

Autor: Redakcja

31/07/2023

HC Kriens-Luzern

Liga Europejska: znamy już rywali Górnika i terminarz rozgrywek grupowych. Zabrzanie szukają hali, w której mogliby rozgrywać mecze

Autor: Grzegorz Lisiecki