Dwa sparingi z HC Zubří, dwie wygrane piłkarzy ręcznych Górnika. W najbliższy weekend kolejne mecze: zabrzanie zagrają w Głogowie

Przygotowujący się do nowego sezonu piłkarze ręczni Górnika rozegrali pierwsze sparingi. Rywalem zabrzan był czeski zespół HC Zubří. Podopieczni trenera Tomasza Strząbały wygrali oba mecze.

Górnik Zabrze

Handball Club Zubří, trzykrotny mistrz swojego kraju, w ostatnich rozgrywkach czeskiej Extraligi zajął szóste miejsce. Przypomnijmy, że to właśnie z HC Zubří do Górnika przeszedł 20-letni rozgrywający Lukáš Mořkovský. Pierwszy mecz został rozegrany w piątek – Górnik pewnie wygrał 33:21 już do przerwy prowadząc ośmioma bramkami. Przez całą drugą połowę nasz zespół utrzymywał bezpieczną przewagę – w 55 minucie było 28:18.

Rozegrany dzień później rewanż miał już znacznie bardziej wyrównany charakter. W pierwszej połowie goście trafili na 6:5, ale prowadzenia nie utrzymali do przerwy – na 12:12 trafił Taras Minotskyi. Losy meczu ważyły się aż do 57 minuty, ale wówczas, po golu Pawła Krawczyka, zabrzanie objęli trzybramkowe prowadzenie 29:26 i „dowieźli” wygraną do końca spotkania.

W najbliższy weekend Górnik weźmie udział w turnieju im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie. Wezmą w nim udział cztery zespoły, w piątek, 4 sierpnia, Górnik Zabrze zagra z KPR Ostrovia, a KGHM Chrobry Głogów z MMTS Kwidzyn. W sobotę – mecz o trzecie miejsce i finał.

Górnik Zabrze – HC Zubří 33:21 (18:10)
Górnik:
Ligarzewski, Szczepanik – Szyszko 6, Tokuda 2, Mořkovský 1, Bachko 1, Artemenko 3, Krawczyk 3, Bogacz 4, Molski, Dudkowski 1, Minotskyi 4, Kaczor 4, Ilchenko 4, Przytuła. Trener: Tomasz Strząbała. Kary: 12 minut.

Górnik Zabrze – HC Zubří 31:29 (12:12)
Górnik:
Ligarzewski, Szczepanik - Molski 1, Bogacz, Morkovsky 1, Bachko 1, Artemenko 2, Krawczyk 2, Tokuda 2, Dudkowski 1, Kaczor 1, Szyszko 8, Minotskyi 2, Ilchenko 3, Przytuła 7. Trener: Tomasz Strząbała. Kary: 6 minut.

Pierwszym rywalem Górnika będzie HC Zubří

Może Cię zainteresować:

Piłkarze ręczni Górnika rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Czas na sparingi. Pierwszym rywalem zabrzan będzie HC Zubří

Autor: Grzegorz Lisiecki

28/07/2023

HC Kriens-Luzern

Liga Europejska: znamy już rywali Górnika i terminarz rozgrywek grupowych. Zabrzanie szukają hali, w której mogliby rozgrywać mecze